Bezpečnosť na pracovisku by mala byť samozrejmosť pre všetky firmy

Povinnosťou každého konateľa firmy je zabezpečiť všetkým zamestnancom bezpečné podmienky na prácu. Väčšina firiem nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí sa snaží na zabezpečení firmy šetriť, pričom si neuvedomujú, že nákup nekvalitného vybavenia, techniky a ochranných pracovných pomôcok ohrozujú život všetkých zamestnancov.

Bezpečnosť na pracovisku by mala byť samozrejmosť pre všetky firmy. Na čo by podnikatelia mali myslieť?

Ochrana pred požiarmi 

Akýkoľvek elektrický skrat môže spôsobiť veľké problémy a vážne môže ohroziť celú vašu firmu, preto hneď po založení firmy myslieť na ochranu pred požiarmi. Najmä v letných mesiacoch stačí malá iskrička a požiar môže zachvátiť celé zariadenie firmy a dokonca aj celú budovu, neriskujte zbytočne a každý m2 priestorov vašej firmy zabezpečte tak, aby ich prípadný požiar nemohol zničiť.

BOZP 

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci je zákonom povinná, no viacerí zamestnávatelia tomu nevenujú toľko pozornosti, koľko by mali. Služby BOZP pomáhajú nielen chrániť zdravie zamestnancov, ale aj vytvárajú také pracovné podmienky, ktoré zaručujú najvyššiu efektivitu práce, je dokázané, že ak zamestnávateľ zabezpečuje služby BOZP.

Ochranné pracovné prostriedky

Pri výrobe produktov, ktoré predávate, potrebujú zamestnanci nielen kvalitné stroje, ale aj kvalitné ochranné pracovné prostriedky ako pracovné oblečenie, pracovnú obuv, pracovné okuliare, prilby, či rukavice. Odporúčame vyhnúť sa nákupu ochranných pracovných pomôcok v zahraničí a uprednostniť firmy, ktoré vyrábajú a predávajú kvalitné ochranné pracovné prostriedky na Slovensku. Jedine takto zabezpečíte 100% bezpečnosť všetkým zamestnancom pracujúcich vo výrobných halách a skladových priestoroch.

Ak chcete, aby vaša firma prosperovala, nechoďte za ziskom cez mŕtvoly a zabezpečte všetkým zamestnancom firmy dobré pracovné prostredie, ktoré neohrozí ich zdravie.