Pre maximálnu efektivitu VZV je možné ich rôzne vylepšiť

Recept na úspech v podnikaní vám nedá nikto. Pre dosiahnutie úspechu je totižto dôležité skĺbiť množstvo faktorov, ktoré majú na úspech vplyv. Dobrý plán, efektívnu marketingovú stratégiu, spoľahlivých ľudí a taktiež vybavenie firmy, ktoré umožní vám a vašim spolupracovníkom fungovať na 100%.

Ergonomické sedenie je dôležité aj vo vysokozdvižnom vozíku

Potreba kvalitného vybavenia firmy pre odvádzanie kvalitnej práce sa týka celého spektra pracovných „nástrojov“. A manipulačná technika nie je výnimkou. Na to treba myslieť v prvom rade pri kúpe a niekedy aj po nej, keďže napríklad aj vysokozdvižné vozíky (VZV) je možné dodatočne vylepšiť.

Začnime najskôr vylepšením, ktoré síce na prvý pohľad nevyzerá ako také, ktoré by malo zvyšovať efektivitu práce, ale zamestnanci, ktorí obsluhou vysokozdvižných vozíkov strávia väčšinu pracovného času, ho určite ocenia a nepriamo určite prispeje k tomu, že dokážu pracovať efektívnejšie. Myslíme ergonomické sedačky do vozíkov. Ak tie pôvodné z hľadiska ergonómie, či komfortu nie sú adekvátne vzhľadom na to, koľko času sa vysokozdvižné vozíky používajú, netreba otáľať s ich výmenou.

S prídavnými zariadeniami sa pracuje lepšie

Pozrime sa však aj na vylepšenia vysokozdvižných vozíkov, ktoré priamo vplývajú na efektivitu, ale často aj na presnosť, spoľahlivosť a dokonca bezpečnosť práce. Ide o praktické prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky.

Tie sú určené hlavne pre situácie, keď je potrebné manipulovať s atypickým tovarom a takáto manipulácia je so štandardnými nosnými vidlicami náročná alebo dokonca nemožná. Prídavné zariadenia často takpovediac otvárajú nové možnosti využitia vysokozdvižných vozíkov. A v prípade, že s atypickým tovarom bude manipulované len krátkodobo, je možné si prídavné zariadenia aj prenajať.

Zdroj obrázka:

Autor: Petinov Sergey Mihilovich / Shutterstock.com