Netradičný teambuilding: Zlepšite vzťahy vo firme a nechajte zamestnancov „vypnúť“!

Hlavným účelom teambuildingu je stmelenie tímu, no dokážete ním nenásilne zlepšiť aj spoločnú komunikáciu a vzájomnú spoluprácu, naučíte sa riešiť krízové ​​situácie a cibríte ním aj schopnosť viesť ľudí. Máme pre vás tipy na teambuilding, ktorý budete môcť označiť za nezabudnuteľný!

Premýšľate ako zorganizovať originálny teambuilding v Bratislave? Časť úspechu akcie závisí práve na voľbe správneho miesta. Ak máte nápad, v akom duchu by sa táto firemná akcia mala niesť, so zvyškom vám pomôže teambuildingová alebo zážitková agentúra. Vyberie miesto s ohľadom na zvolený program, vekový priemer a fyzickú kondíciu účastníkov. Výber prostredia by mal dostatočne rešpektovať potreby celého tímu, nemalo by svojou unikátnosťou desiť, aj keď firmy pre svojich zamestnancov často vyberajú práve lokality na búranie stereotypov. Cieľom je uvoľniť sa a užiť si pár dní mimo klasickej kancelárie.

Teambuildingové aktivity by mali byť pestré a originálne

Nezáleží na tom, kde akcia prebehne, či už bude v interiéri alebo v exteriéri, najlepšia je kombinácia viacerých možností. Čo by ste povedali na escape hru alebo mestskú hru, ktorú dokáže zážitková agentúra preniesť doslova kamkoľvek? Ak sa vám nechce cestovať do iných krajov, zvoľte si teambuilding v Bratislave a vyberte pre svojich zamestnancov zo štyroch hier – k dispozícii je Divná basa, Divné dúpä, Divný escape bus a Rozbíjačka. Pri týchto netradičných aktivitách sa dokáže súčasne zabaviť až 24 členov vášho tímu. Nestačí? Vyskúšajte Escape prívesy a Houdíniho bedne. Dôležité je, aby boli všetky teambuildingové hry koncipované tak, aby sa účastníci vystavili rôznym neobvyklým situáciám, v ktorých budú musieť spolupracovať, nachádzať spoločné riešenia a fungovať ako tím. Teda presne to, čo je potrebné k úspechu firmy ale aj v živote. Cieľom teambuildingu pre firmy je vytvoriť súdržnejšiu skupinu. Nezabudnite, len v jednote je sila, ktorá dokáže odrovnať konkurenciu.

Teambuilding odhalí vzťahy i skryté plusy a mínusy

Ak chcete z akcie vyťažiť maximum, pozorne sledujte celý priebeh teambuildingu. Zapisujte si postrehy, foťte, natáčajte videá. Nielen, že odhalíte nedostatky vo vašej spoločnosti, objavíte aj silné stránky jednotlivcov, ktoré sa zatiaľ nemali šancu prejaviť. Fotky aj videá z akcie budú skvelou spomienkou na spoločný zážitok a inšpiráciou pre ďalšie spoločné aktivity. Nezostávajte len pri vašich zápisoch, priebežne vyhodnocujte aj teambuildingové aktivity. Hodnotenie teambuildingových hier všetkými zúčastnenými môže priniesť veľa ďalších postrehov a nápadov nielen pre pracovnú oblasť. Naučiť sa definovať slabé i silné stránky je dôležitá súčasť komunikácie, vďaka ktorej vám môžu napadnúť ďalšie možnosti spolupráce jednotlivcov vo vašom tíme. Na záver nezabudnite zhodnotiť aj prínos teambuildingu ako takého.