Rýchla pôžička ihneď

Máte nečakané výdavky a nemáte dostatok vlastných peňazí? V takejto situácii sú ideálne rýchle pôžičky, najlepšie s vybavením ihneď. Tento druh úverov u nás ponúkajú spravidla najčastejšie nebankové spoločnosti. Práve rýchlosť a širšia dostupnosť aj pre menej bonitných klientov ich robia takými populárnymi.

Rýchle pôžičky ihneď sú typ úveru, ktorý sa hodí napríklad na opravu spotrebiča, ak máte nečakané výdavky na domácnosť, prípadne ste sa náhle ocitli bez peňazí a do výplaty je ešte ďaleko. Požičať si ich môžete tak online ako ja osobne a cez telefón, no práve cez internet je to najrýchlejšie, najjednoduchšie a najpohodlnejšie. Spravidla ide o rýchle pôžičky vyplácané na účet alebo poštovou poukážkou.

shutterstock_257167963

Krátkodobé alebo dlhodobejšie?

Spomedzi nebankových úverov sú v k dispozícii dva typy takýchto úverov, ktoré sa dajú vybaviť takmer ihneď a bez zbytočnej administratívy. Prvým typom sú krátkodobé úvery, ktoré sú charakteristické tým, že sa vybavujú najmä online alebo cez SMS. Dlhodobejšie úvery sú splátkového typu a ide o väčšie nebankové spotrebiteľské úvery. Každý z týchto úverov má osobitné podmienky a parametre.

Krátkodobé pôžičky

Typicky poskytujú tieto druhy úverov nebankové subjekty špecializované na malé pôžičky pred výplatou. Splatnosť býva štandardne do 30 dní a požičať si je možné sumy od 20 € do 350 €, pre dlhodobejších klientov u niektorých nebankoviek aj viac. Výhodou je, že sú schválené extrémne rýchlo aj do 10 minút a môžete o ne požiadať kedykoľvek cez internet, napríklad aj cez víkend.

Aký je postup vybavenia?

 1. Online alebo cez SMS odošlete žiadosť o úver – zvolíte si výšku a splatnosť úveru a vyplníte osobné údaje
 2. Poskytovateľ si overí žiadosť, najčastejšie nie je treba dokladovanie príjmu, ale napríklad bez registra to dnes už u väčšiny poskytovateľov nepôjde
 3. Ak nie sú prekážky schválenia, tak je takáto mini pôžička takmer okamžite schválená, zvyčajne do pár minút až hodín
 4. Peniaze sú odoslané na účet alebo poštovou poukážkou, zvyčajne ešte v ten istý deň, pričom na účte ich môžete mať rýchlejšie ako cez poštový šek

Splátkové úvery

Na rozdiel od krátkodobých pôžičiek sú splátkové úvery dlhodobejšie a so splatnosťou na rok alebo aj dlhšiu dobu. Požičať sa dajú vyššie sumy, spravidla aj do 4.000 € v závislosti od konkrétneho veriteľa. Pri týchto úverov sa už bez dokladovania príjmu nezaobídete, alebo musíte aspoň nejaký stabilný príjem mať, čiže nie sú určené pre nezamestnaných. Dobrá správa je, že sú bez poplatku vopred.

V tomto prípade je postup získania takýto:

 1. Buď osobne cez pobočku alebo obchodného zástupcu, alebo cez internet či telefón požiadate o úver
 2. V prípade potreby musíte vedieť preukázať výšku príjmu, či už ste dôchodca, živnostník alebo zamestnanec
 3. Veriteľ si overí, či nemáte záznam v registroch a či máte dostatočný príjem, aby ste vedeli úver splácať
 4. Ak nie je žiaden problém, je pôžička schválená a obvykle do 24 hodín máte peniaze na účte v banke

TIP PRE VÁS: Krátkodobé mini pôžičky môžete získať najrýchlejšie a sú aj najdostupnejšie pre širokú klientelu – od mamičiek a žien na materskej dovolenke, cez študentov, až po dôchodcov a začínajúcich živnostníkov.

Poskytovatelia rýchlych pôžičiek

Ferratum Bank

Malé a rýchle pôžičky od Ferratum, ktoré sa daj vybaviť ihneď aj bez veľkého dokladovania a vybavovania. Táto banková spoločnosť má v ponuke dva produkty – prvým je krátkodobá rýchla pôžička do 350 €, druhým rýchla pôžička do 700 € so splatnosťou až na 12 mesiacov.

Podmienky a limity pôžičiek:

 • Rýchla pôžička do 350 € – požičať sa dá 30 € až 350 €, splatnosť je 7 až 30 dní, možnosť požiadať o úver online aj cez SMS, vyplatenie na účet alebo poštovým šekom
 • Rýchla pôžička do 700 € – suma úveru môže byť od 200 € do 700 €, splatnosť je 2 až 12 mesiacov, požiadanie môže byť len online a v prípade potreby treba vedieť doložiť príjem a jeho výšku

Pôžičkomat

Cez Pôžičkomat si môžete požičať rýchlo a jednoducho z pohodlia domova. Tieto online úvery sú dostupné od 25 € do 350 €, výška prvej pôžičky je spravidla do 100 €. Vybavenie je štandardne do pár minút a s úverom nie sú spojené žiadne poplatky vopred. Vyplatenie je ihneď po schválení pôžičky priamo na účet v banke.

Požičať si môžu:

 • zamestnanci
 • študenti
 • ženy na MD
 • dôchodcovia
 • podmienkou je vek nad 18 rokov, trvalý príjem a žiadne meškanie so splácaním u inej finančnej inštitúcie

Profi Credit

Nebanková spoločnosť Profi Credit poskytuje spotrebiteľské úvery, ktoré sú určené aj na vykrytie nečakaných životných situácií a na pokrytie výdavkov. O úver je možné žiadať nielen ak ste zamestnanec so stálym príjmom, ale aj ak ste dôchodca. Pôžičky od Profi Credit sú aj pre zamestnancov pracujúcich v zahraničí a aj pre invalidných dôchodcov.

Podmienky na základe charakteristiky úveru:

 • výška úveru od 300 € do 3.000 €
 • splatnosť od 18 do 42 mesiacov
 • bezúčelové využitie na čokoľvek
 • možnosť mať ručiteľa v prípade nízkej bonity

Pohotovosť

Ak potrebujete ešte väčšiu sumu peňazí, je to známa nebanková spoločnosť Pohotovosť. Tá má v ponuke úvery pre dlhodobejších klientov až do výšky 4.500 €, pre nových je možnosť pôžičky od 500 € do 1.500 €. Doba splatnosti úveru je od 2 do 12 mesiacov a výber splatnosti je len na vás. Nie je treba žiadne ručenie ani žiaden ručiteľ.

Pôžičku je možné získať viacerými spôsobmi:

 • osobne cez sieť Pôžičkární alebo obchodných zástupcov
 • online priamo cez webstránku nebankovej spoločnosti
 • telefonicky zavolaním na bezplatnú zákaznícku linku

Porovnanie na záver

Rýchle pôžičky s vybavením ihneď alebo takmer okamžite môžu byť teda vo forme malej a mini pôžičky alebo ako menší nebankový spotrebiteľský úver. Nasledujúca tabuľka ukazuje rýchle porovnanie možností a ich výhody:

screen-pozicky

Ako vidíte, niektoré pôžičky sa dajú vybaviť aj na dlhodobejšiu splatnosť, iné zas majú výhodu v extrémne rýchlom schválení jednoducho cez internet. Je len na vás, koľko a na akú dobu si potrebujete požičať a podľa toho si stačí zvoliť poskytovateľa, ktorý má najlepšie a najvýhodnejšie podmienky. Samozrejme, oproti bankám treba rátať vždy s tým, že nebankové pôžičky, najmä tie rýchle s vybavením ihneď, sú drahšie.