Aké je meradlo úspechu?

1289291_money____money___Človek môže byť bohatý, známy, či jednoducho len šťastný. Ktoré meradlo je však znamienkom úspechu? Nad tým sa ešte pred prečítaním článku zamyslite – mali by ste mať totiž aspoň stručnú predstavu o tom, čo je pre vás v živote dôležité. Ak ste sa rozmysleli, tak skvele – môžte pokojne čítať aj ďalej. Poďte sa teda spoločne s nami pozrieť na to, aké je vlastne reálne životné meradlo úspechu. 

Peniaze? 

Pre mnohých ľudí sú základným meradlom úspechu peniaze a ich množstvo na bankovom účte. Ľudia sedia celé hodiny v práci, berú viaceré nadčasy či iné aktivity nad rámec svojho pracovného pomeru. Myslia si totiž, že veľké množstvo peňazí im zaistí v živote šťastie. Uznávame, že peniaze sú určitým meradlom úspechu. Veď tí najúspešnejší by si bez peňazí nemohli dovoliť všetko to, čo vlastnia. Čo ak však príde veľká finančná kríza, alebo iná nepríjemná udalosť, ktorú peniazmi nesplatíte? V tom prípade sa pri orientácii na peniaze stanete neúspešnými.

Sláva? 

Dobre, možno je pre vás merítkom úspechu to, či ste vysoko spoločensky postavený a pozná vás široký zástup ľudí. Je fajn, mať takéto postavenie – veď vás ľudia len tak zdravia na ulici, trasú vám rukou, máte kopu fanúšikov a okrem iného aj peniaze. Dá sa povedať, že sláva je lepším meradlom úspechu ako peniaze, stále však ešte nie úplne dokonalým. Čo ak sa totiž stane niečo také, že kvôli tomu budete musieť zo svojich pozícii ustúpiť? Ak sa orientujete len na slávu, tak vám potom neostane nič. Budete ,,len“ obyčajným človekom.

Vaša hodnota a charakter!

Áno, konečne sme sa dostali k tomu, čo je podľa nás meradlo úspechu. Je to hodnota človeka, prejavujúca sa v jeho aktivitách a vystupovaní – teda že napríklad má možno viac peňazí, ale tie s rozumom míňate, príliš sa nevystatujete a žijete v primeranom komforte. Úspešní ste vtedy, keď si zachováte svoj charakter – ten je totiž tým, čo vám ostane aj vtedy, keď sa všetko iné zrúti. Sme presvedčení, že práve hodnota a charakter sú zároveň najlepšou obranou proti nečakaným pádom, ktoré môžu napriek úspechu prísť!

Tak čo, zmenili ste názor z úvodu článku alebo ste si ho len utvrdili? To už záleží na vás, my len veríme, že sme vám rozhodovanie o meradle úspechu zjednodušili!

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1289291