Behanie – prekonanie sa je cestou k úspechu!

1418954_the_kids_dont_stand_a_chance_Nie nadarmo sa hovorí, že len veľa úspešne vykonaných malých vecí vedie ku tým konečným, veľkým úspechom. Pokiaľ totiž nie ste zrovna synom milionára, tak len tak zo dňa na deň nevybudujete úspešnú firmu a nezarobíte hneď veľa peňazí. Treba začať s nižšími cieľmi, menšími vecami a tie postupe premieňať vo veľké pokroky. Nejdeme tu však krúžiť okolo teoretických omáčok – ideme to ilustrovať na behaní, ktoré je presným príkladom malej veci, posilňujúcej psychiku a vedúcej neskôr k úspechu. 

Behanie =>  Prekonávanie => Úspech

Áno, táto implikácia skutočne platí! Prečo? Behanie je totiž momentálne populárnou športovou aktivitou, ktorú prevádzkuje mnoho ľudí, snažiacich sa väčšinou niečo zmeniť. Pokiaľ nebudeme rátať športovcov využívajúcich beh ako prípravu na svoje výkony, tak väčšinou ľudia behajú z príčin, vyvolaných externými faktormi – chcú schudnúť, zlepšiť si kondíciu, alebo len vyvetrať hlavu. Nič však nie je ťažšie, ako sa k behaniu premôcť. Pri ranných behoch nás odrádza skoré ranné vstávanie, pri behu cez deň páliace slnko a večer si zase povieme, že už je neskoro. Výhovorky sú však zbytočné, behať sa dá totiž skutočne vždy. Poďte si pozrieť jednoduché rady, ktoré vás odradia od neustále odsúvania behania.

Stanovte si to ako prioritu v danom dni

Je jedno, či idete behať ráno, alebo večer. Program dňa sa môže operatívne meniť a vy by ste preto mali rýchlo vedieť reagovať. Verte, že tú polhodinku na beh si viete nájsť v každom dni. Ak sa na to spätne pozriete, tak tú polhodinku by ste doma nijako extra nestrávili, skôr by ste len ,,zabili čas.“ Takže si beh zvoľte ako prioritu, a určite si naň nájdete každý deň čas!

Neznechucujte si to

Nie je umenie zabehnúť prvý raz od zimy dlhú vzdialenosť a potom beh ako taký preklínať z dôvodu obrovskej svalovice a nesmiernej únavy. Behajte skrátka toľko, koľko vládzete. Je fajn sa premôcť, ale nie viac ako o pár kilometrov. Idete predsa behať aj zajtra, nie? Z toho dôvodu určite nechcete zajtra ráno vstávať s bolesťami nôh a z tej príčiny beh odložiť

Pustite si hudbu

S hudbou to v tomto prípade ide oveľa ľahšie. Miesto koncentrácie na beh totiž môžte uprieť vašu pozornosť na pesničky v slúchatkách, a tak nohy už poslúchajú akosi samé. Vyhnete sa tak aj rušeniu od ľudí či automobilov prechádzajúcich okolo.

Tak, to boli rady vedúce ku prekonaniu sa pre každodenný beh. Aj ten súvisí s úspechom, lebo ak dokážete niečo v svojom živote zmeniť a pravidelne behať, tak máte dobrý predpoklad aj pre neskorší životný úspech. Preto hor sa na dráhu, a behať!

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1418954