Neúspech – pád či motivácia?

1382435_teamwork_conceptKaždý jeden z nás v živote zažil nejaký neúspech. Či už pri štúdiu, v práci či rodinnom živote. Verte tomu, že ani tí najúspešnejší sa počas svojej kariéry nevyhli drobným zaváhaniam či pádom. Niektorí zažili pádov viac či menej, pričom práve tieto neúspechy sú pre nás spoločné. Čo je však rozdielne je to, ako rýchlo a či vôbec sa dokázali ľudia z pádu otriasť a pokračovať tak vo svojej snahe a dosiahnutie niečoho veľkého. A to je odpoveď na dnešnú otázku – áno, neúspech môže byť skutočne motivujúci!

Prístup

Neskutočne záleží najmä na to, aký prístup po neúspešnej situácii zvolíte. Základom mať myslenie zamerané na riešenie problému a nie nad lamentovanie nad jeho príčinami. Ak okamžite po páde či neúspechu zvolíte miesto sebaľútosti ešte väčšiu snahu a nárast pracovnej aktivity, tak sa vám táto námaha určite vráti. Možno budete ešte dôkladnejší a snaživejší než doteraz – aj to vďaka pádu, ktorý vás môže kadečomu priučiť.

Možnosti

Mali ste pred sebou jeden jasný cieľ, ku ktorému ste smerovali a zrazu sa všetko zmenilo a rozsypalo ako domček z karát? Nezúfajte, možno sa vám totiž otvorili iné možnosti, ktoré môžte využiť! Skutočne niekedy platí to, že keď vám osud zabuchne jedny dvere, tak sa otvorí pätoro ďalších, krajších a ponúkajúcich iné príležitosti. Viacerí zakladatelia spoločností boli prepustení z pôvodnej práce a tak ako riešenie začali s vlastnými biznisom. Dnes sú z nich milionári, ktorí využili možnosti poskytnuté neúspechom.

Motivácia

Sklamali vás ľudia, ktorí sa taktiež pričinili o váš pád? Možno bude pre vás motiváciou aj to, aby ste to týmto ľuďom ukázali a dokázali, že na to skutočne máte! Možno to bude ten hnací motor – že budete chcieť dokázať, že neúspech bol len krátkodobým, negatívnym javom vo vašom živote. Práve tak možno budete môcť dosiahnuť niečo naozaj veľké…

Bill Gates

Jeden z najväčších miliardárov sveta a známy filantrop – aj to je Bill Gates, zakladateľ spoločnosti Microsoft. Ten sa raz vyjadril  v duchu ,,Skončil som vysokú školu, lebo som nespravil skúšky na vysokej školy. Dnes som majiteľom Microsoftu. Priateľ školu dokončil a dnes je mojim zamestnancom.“ Ak vidíte rozdiel, tak to máte a vidíte potenciál aj v neúspechu. Preto ak naozaj padnete, tak držíme palce, aby ste čo najskôr vstali a dosiahli čo najväčší úspech!

Zdroj obrázka : http://www.sxc.hu/photo/1382435