Chcete s vašou firmou napredovať? Pomôžu vám k tomu ISO normy

Dosiahnuť úspech s vlastnou firmou vyžaduje nielen dobrý nápad a podnikateľský plán, ale aj poriadnu drinu, aby ste dokázali od základov vybudovať úspešnú firmu. Zázraky sa cez noc nedejú a podnikanie je beh na dlhú trať. A niekedy skutočne dlhú.

Dajte zákazníkom najavo, že s kvalitou môžu u vás počítať

Prvé kroky po začatí nového biznisu väčšinou smerujú do vôd marketingu. Treba predsa dostať novú firmu do povedomia ľudí. A keď už o vás ľudia budú vedieť a začnú sa zaujímať o vaše produkty alebo služby, môže sa stať, že raz dostanete otázku, či máte ISO?

Áno, ISO noriem je viac, ale ak sa to pýta zákazník, môžete byť istý, že ho zaujíma ISO 9001 norma. V nej je totiž centrom pozornosti práve zákazník, respektíve jeho požiadavky a ich včasné plnenie k maximálnej spokojnosti. Získaním tohto certifikátu tak ukážete zákazníkom, že od vás môžu očakávať určitý štandard kvality.

Ani zamestnanci by nemali byť zanedbávaní

Ako bude vaša spoločnosť rásť, budete potrebovať aj čoraz viac zamestnancov. A uchádzačom o prácu vo vašej spoločnosti musí byť už pri zisťovaní si informácii o vašej firme jasné, že ich bude čakať nielen zaujímavé ohodnotenie, ale v prvom rade bezpečné pracovné prostredie.

A samozrejme, vašich aktuálnych zamestnancov tiež určite zaujíma, čo robí vaša firma preto, aby bola dodržaná bezpečnosť pri práci a ochrana zdravia každého zamestnanca. Aby ste všetkým ukázali, že BOZP nie je u vás len bezvýznamná skratka, získajte certifikát ISO 45001.

Rovnako ako pri ISO 9001 je na prvom mieste kvalita, pri ISO 45001 je naopak dôležitá práve bezpečnosť všetkých, ktorí vykonávajú nejakú činnosť v priestoroch vašej spoločnosti. To sú, v prvom rade, vaši zamestnanci, ale môže sa to týkať napríklad aj dodávateľov, ktorí k vám vozia tovar, ktorý od nich nakupujete.

Zdroj obrázka:

Autor: NDAB Creativity / Shutterstock.com