Chcete ušetriť pri kúpe tonerov do firmy? Vyberajte z takýchto

Každý podnikateľ vie, že pri snahe o znižovanie nákladov je potrebné pozerať sa aj na zdanlivé maličkosti. Pretože šetriť na nejakej väčšej jednorázovej investícii sa nemusí v konečnom dôsledku oplatiť tak ako keď sa vám podarí nájsť spôsob, ako výrazne ušetriť na menších, ale pravidelných výdavkoch.

Investícia do laserovej tlačiarne sa vám vráti

Dobrým príkladom je spotrebný materiál do tlačiarne. Aj ak ste si múdro do firmy kúpili laserovú tlačiareň aj keď obstarávacia cena bola vyššia ako v prípade atramentovej (náklady na tlač sú však omnoho nižšie), stále dávate mesačne za originálne tonery Epson nezanedbateľnú čiastku?

Je čas začať sa aj pri kúpe tonerov správať múdro. Nie, neznamená to, že si pred kúpou ďalšej „várky“ originálnych tonerov porovnáte ceny u viacerých predajcoch a vyberiete najvýhodnejšiu ponuku. Je čas na alternatívne tonery.

Lacná a nemenej kvalitná alternatíva

Čo sú to alternatívne tonery? Sú to tonery, ktoré neboli vyrobené výrobcom tlačiarne, ale iným výrobcom. Nemyslíme však inú značku tlačiarní, do spomínaných tlačiarní Epson nezoženiete alternatívne tonery Brother. Ide o výrobcov, ktorí vyrábajú alternatívne tonery do tlačiarní rôznych značiek.

Výhoda takýchto tonerov spočíva hlavne v ich cene. Tá môže byť násobne nižšia. Určite sa teraz pýtate, či tam je nejaký chyták? Odpoveď je, v podstate nie. Maximálne si treba dať pozor, aby alternatívne tonery boli vyrábané s prihliadnutím na normy a o kvalitu tlače alebo samotného tonera sa báť nemusíte.

Inak je nákup takýchto tonerov rovnaký ako pri toneroch originálnych. Buď vyberáte podľa značky a modelu tlačiarne, prípadne podľa označenia samotného tonera. Tie alternatívne si totižto zachovávajú označenie originálnych s tým, že je dodané, že ide o toner alternatívny.

Zdroj obrázka:

Autor: Lobroart / Shutterstock.com