Čo má spoločné San Francisco a značka Esprit

Predstavte si slnečné kalifornské pobrežie v San Franciscu. Pobrežie v dúhovom meste, v meste slobody, z ktorého vidíte na ostrov s Alcatrazom, v meste, kde každá vlna je nová príležitosť a nie iba tá v Tichom oceáne. Koniec 70. rokov, hippie móda je v rozlete a dve ženy predávajú oblečenie z nádherného Volkswagen vanu. Poviete si, že typické 70. roky. Možno, ale tento obraz nebol vôbec typický, bol niečím výnimočný. Tieto ženy boli Susie a Doug Tompkinsove. A čo je na nich také zvláštne? Práve ste si predstavili zakladateľky známej značky Esprit.

Čo sa stane, keď nasadnete na správnu vlnu

Keď v roku 1968 predávate oblečenie bez toho, aby ste mali silnú značku a o 10 rokov na to máte tržby 100 miliónov dolárov, nedá sa povedať nič iné iba to, že ste nasadli na správnu vlnu. Tá príde len raz za život a nie vždy sa vám na nej podarí zviezť. No Susie a Doug Tompkinsovým sa to podarilo. V roku 1971 založili oficiálnu značku Esprit. Značku, ktorá svojou ľahkosťou, drivom, energiou a hlavne espritom reprezentovala krásy života na pobreží Kalifornie.

hodinky-sk-hodinky-esprit

Spočiatku len oblečenie

Na začiatku Esprit predával iba oblečenie. Pre ženy, mužov a deti. Ale keď ste v niečom dobrý, chcete sa posúvať ďalej. A čím viac pobočiek a sídel spoločnosti pribúdalo, tým sa rozširovalo aj pole pôsobnosti. Začalo pribúdať lyžiarske oblečenie, kúsky do posilňovne, batohy, spodné prádlo, šperky a nakoniec sa objavili aj hodinky Esprit. Netrvalo dlho, kým sa aj ponuka Esprit hodiniek rozšírila – športové, elegantné, s koženým náramkom, s krištáľmi. Lebo, keď robíte niečo dobre, ľudia to chcú. A chcú toho viac a viac.

Esprit a súčasnosť

V roku 1996 bol Esprit zaradený do stovky najoriginálnejších značiek v USA. A to sa mu darí doteraz – byť originálny a zároveň ľahký a energický. A konkurencia je teda v Amerika väčšia, ako si dokážete predstaviť. A čo je na ich výrobkoch také výnimočné? Písať o jedinečnosti dizajnu Esprit, je ako tancovať o bláznivosti značky Desigual. Musíte to vidieť na vlastné oči. Navštívte Hodinky.sk a spoznajte jedinečnosť dizajnu hodiniek Esprit.