Ako sa zohriať, keď vám je stále zima?

Ak pracujete v kancelárii alebo vo výrobných halách, určite dôverne poznáte chlad, ktorý cítite aj napriek tomu, že sa v kancelárii/ v hale kúri. Niekedy nestačí ani pohyb na to, aby ste sa zohriali. Okrem toho, aby sme vás upozornili na to, aby ste si do práce vzali teplejšie oblečenie nezávislé od toho, aké je ročné obdobie, radi by sme vám ponúkli zopár rád, ktoré určite využijete v tomto sychravom období.

Noste šľapky

Mnohí z nás radšej uprednostňujú nosenie hrubých ponožiek počas chladných mesiacov pred šľapkami. Ak si chcete zohriať studené nohy, okrem teplejších ponožiek noste aj šľapky. Ale pozor! Určite sa vyhnite lacným šľapkám, ktoré deformujú nohu. Radšej investujte do zdravotne nezávadných šľapiek, ktoré budú nohu formovať a nie deformovať. Zohrievanie nôh pri domácich krbových kachliach vám nepomôže.

Chráňte si oblasť krížov

Najdôležitejšou časťou tela, ktorú by ste si mali chrániť aj keď kúrite, sú kríže. Práve oblasť krížov a obličiek by mala byť chránená najviac. Preto ak vám nie je teplo, okrem roláku, ktorý chráni krk, si opásajte okolo pása sveter alebo dlhé tričko, ktoré vás zahreje. Nezáleží na tom, ako budete vyzerať. Dôležité je, že vám bude teplo a zabránite tak nachladnutiu odspodu a zápalu močových ciest. Dávajte si však pozor pri varení – ak sa namočíte, dajte si oblečenie vysušiť. Ak máte kachle a oceľový dymovod nezasahuje do priestoru, môžete si dovoliť mokré oblečenie priložiť/ položiť na kachle.

Naparujte sa

Ak vám je stále zima, skúste naparovanie. Uvarte si teplý (najlepšie bylinkový čaj) a naparujte sa. Nielenže si prečistíte dýchacie cesty, ale sa aj zahrejete. Ak vám ani toto nepomôže, mali by ste si dať postaviť krb na kľúč a zima vám už nebude. Pri krbu sa zohrejete zaručene.