Firemná doména

Čo je vlastne doména? Je to reťazec znakov. Môže sa skladať až zo 63 znakov, písmen anglickej abecedy, číslic a pomlčiek. Je vlastne súčasťou firemnej identity. Súvisí s webhostingom.

Doménu si budú pamätať vaši zákazníci, budú si ju s vami spájať. Ak si zabezpečíme registráciu doménového mena, vlastne si trvale zabezpečíme svoj priestor na internete, tak ako je to napríklad pri zápise do obchodného registra.

Ako ale zvoliť správne doménové meno? Jeho nájdenie si vyžaduje dlhšie plánovanie. Môžeme povedať, že platí, čím kratšie, tým lepšie, lebo zbytočne dlhé mená sa veľmi zle pamätajú. Pri správnom hľadaní nám môže pomôcť naša kreativita. Doménové meno by malo mať niečo spoločné s oblasťou, v ktorej podnikáme. Samotný názov by mal propagovať vašu firmu, produkty a služby, ktoré ponúkate.

Ak beriete vaše podnikanie naozaj vážne, mali by ste sa podľa toho aj správať. Jednou z dôležitých vecí je zakúpenie vlastnej domény a jej používanie pri akejkoľvek mailovej komunikácii. Vlastnou doménou si zabezpečíme dôveryhodnosť medzi svojimi klientmi. Zaslaním každého mailu si vlastne robíte reklamu.

Ale, ako vybrať správnu doménu? Veľmi dôležitá je správna koncovka, dodá vašej spoločnosti viac dôveryhodnosti.

Kto napríklad môže byť vlastníkom domény .eu? Firmy, ktoré majú svoje sídlo alebo pobočku, alebo majú jednoducho právo podnikať na území niektorého zo štátov Európskej únie.

Doména .eu je jedinečnou príležitosťou pre moderný online marketing, ktorý nepozná hranice.