Offshore spoločnosti

Ste úspešný podnikateľ ale nie ste si istý či je Váš majetok v bezpečí? Možno Vám toto bezpečie dodajú napríklad Seychely. Táto krajina je jedným z mnohých daňových rajov, sú to krajiny alebo územia, ktoré ponúkajú minimálne a niekedy až nulové zdanenie príjmov. Ich výhodou ja aj rozdielnosť a stabilita právneho systému, vďaka ktorému je zabezpečená ochrana majetku, ale aj zaručená anonymita skutočných vlastníkov. Spoločnosti založené v týchto štátoch sú označované ako Medzinárodné obchodné spoločnosti (International Business Company) a tieto:

– sú oslobodené od miestnej dane ak nevykonávajú žiadnu činnosť v krajine, v ktorej boli založené

– namiesto dane platia len obnovovacie poplatky a poplatky za sídlo spoločnosti

– môžu vykonávať všetky legálne aktivity, keďže podnikanie nie je obmedzené na jeden typ.

Aj keď by sa mohlo zdať, že založenie offshore spoločnosti je komplikovaný a zložitý proces, opak je pravdou. Pred založením je však potrebné zhodnotiť všetky výhody a nevýhody každej krajiny a premyslieť transakcie, ktoré budete vykonávať.

Anonymita vlastníctva a ochrana majetku sú dôležitým faktorom pri rozhodovaní sa pre založenie práve takejto spoločnosti v danej krajine.

Offshore krajiny ako napr. Belize, Sv. Vincent a Grenadíny, Seychely, ponúkajú najvyššiu možnú anonymitu vlastníctva a zistenie skutočných vlastníkov je takmer nereálne. Pri samotnom zakladaní takejto offshore spoločnosti si však treba uvedomiť, že táto nebude veľmi dôveryhodná pre budúcich partnerov a banky.

Ak však chcete podnikať s lepším imidžom avšak so zabezpečením anonymity vhodná je štruktúra, v ktorej spoločnosť z offshore krajiny vlastní spoločnosť z Veľkej Británie. Táto následne vlastní podiely v slovenských s.r.o. Takáto štruktúra je síce zložitejšia ale ponúka vysoký stupeň anonymity s prestížnou adresou vo Veľkej Británií.