Je to jednoduché

Ak by ste vo svojom živote mohli niečo zmeniť, kde by ste začali? Každý z nás sa už v živote zamyslel nad tým, čo sa dalo robiť lepšie. Či už ide o naše zdravie, lepšiu kondičku alebo len tak pre celkový lepší pocit a duševnú pohodu. Každý rok na Silvestra sa stretávam s tým istým názorom. Od nového roka začnem cvičiť, budem sa lepšie stravovať, prestanem fajčiť, menej sa zabávať, viac sa venovať sebe.

Čo, ale dokážeme urobiť, preto, aby sme sa v konečnom dôsledku cítili lepšie? Bláznenie okolo zdravej stravy tu máme denne. Či už to počúvame od priateľov, kolegov alebo rodiny. V prvom rade sa musíme zamyslieť nad tým, čo nám robí lepší pocit? Ak niekto cíti, že sú to niekoľko kilometrové prechádzky v lese riešenie je jednoduché. Kúpiť si pohodlné topánky a vykročiť zo začarovaného kruhu našej pohodlnosti. Je to ťažké, to je jasná vec. Je ľahšie si sadnúť po škole ku počítaču, alebo po práci ľahnúť na gauč a čítať si Facebook, alebo Instagram. Niekomu to stačí. Ale určite je veľa ľudí, ktorí si povedia od dnes už začnem, ale nemajú podporu alebo inšpiráciu.

Ponúkam vám pár inšpirácií, ktoré Vás nebudú stať až toľko námahy, ale môžu vás postupne krásne naladiť na zmenu.  Nedávajte si vysoké ciele, ak viete, že máte problém aj s tými malými. Zajtra sa zobuďte, dajte si budík o 15 minút skôr. Dajte si v kľude pohár bylinkového čaju a skúste sa hneď od rána nenaháňať. Uvidíte, že aj takýto malý krok vám môže príjemne naštartovať deň. Nájdite si čas na raňajky! Nájdite si čas na seba! Vyhnite sa sladeným nápojom a miesto toho skúste myslieť na svoje zdravie a skúste piť čistú vodu. Ak chcete svoj cieľ posunúť skúste úpravu vody. Zaparkujte dnes o 200 metrov ďalej alebo vystúpte dnes o zastávku skôr. Ignorujte výťah. Nájdite si čas na obed! Nájdite si počas práce 15 minút  čas a choďte sa prejsť. Hlavne stále myslite na to, ako sa dnes postaráte o svoje telo, myseľ a zdravie sa Vám vráti neskôr.