Na čo si dať pozor pri výbere autoškoly

Tvrdiť, že výber autoškoly je rovnako dôležitý ako voľba strednej či vysokej školy by zrejme nebolo pravdivé. No nájsť si autoškolu, ktorá vám dá tie najlepšie základy do vášho šoférskeho života, je naozaj dôležité. Prečo? Lebo od toho sa bude odvíjať to, ako sa budete prezentovať na cestách a aký štýl jazdenia si osvojíte. Na čo by ste si teda mali dať pri výbere najväčší pozor?

Autoškola

Autoškola

Dajte na osobné skúsenosti

Pri tom neuveriteľnom množstve autoškôl, ktoré sú dnes na trhu, nemá zmysel si pozerať stránku každej jednej z nich. Urobte prvé sito tak, že sa spýtate svojich známych, využite sociálne siete a urobte si menšiu anketu. Takto nájdete tie autoškoly, ktorými by ste sa mali zaoberať.

V akom stave je vozový park

Zabúdať by ste nemali ani na stav vozového parku. Pretože to o cvičisku a bojisku v tomto prípade rozhodne neplatí. Je stokrát lepšie, keď sa učíte šoférovať v aute v dobrom technickom stave ako v nejakom voze, v ktorom nefunguje nič tak, ako má a už dávno mal byť vyradený.

Dokáže vám autoškola vyhovieť?

Je potrebné si uvedomiť, že vy si platíte za službu, takže autoškola by vám mala vyhovieť, čo sa týka časov jázd. Okrem toho je dobré si pohovoriť aj s vaším inštruktorom, či si ľudsky rozumiete, lebo oveľa lepšie sa naučíte niečo od niekoho, s kým máte dobrý vzťah. Zaujímajte sa aj o to, či autoškola poskytuje kondičné jazdy, ktoré využijete v prípade, že vám jazdenie pôjde horšie ako ostatným.

Na čo si dať ešte pozor

Hoci by ste sa nemali riadiť iba cenou, cenník autoškoly je dôležitým faktorom, ktorý vás môže ovplyvniť. Aj to, či tento kurz ponúka autoškola na splátky. Okrem toho sa zamerajte na to, či vám zabezpečia kurz prvej pomoci a učebné pomôcky. Aj tieto detaily môžu rozhodnúť o tom, pre ktorú autoškolu sa rozhodnete.