Strážte si súkromie

Ochrana osobných údajov v našej spoločnosti dostáva celkom nový rozmer. Dôvodom je naša slobodomyseľnosť najmä vo virtuálnom svete. Svoje súkromie si tak strážime najmä za dverami našich bytov, či domov, no práve na internete sme schopní a ochotní zdieľať všetky možné informácie.

Často si tak myslíte aj Vy, že to čo vložíte na tieto stránky je len pre Vás a Vašich priateľov? Omyl! Ak tu niečo zverejníte, len veľmi ťažko to môžete aj následne odstrániť. K informáciám sa tak nedostanú len Vaši známi, ale celý svet. Iste, nie každý je počítačový expert, no práve pred nimi by sme mali mať veľký rešpekt a snažiť sa, aby sa nám nevkradli aj do súkromia.

V súkromí nás môže únik informácií pripraviť aj o zamestnanie. Ak si myslíte, že nevediete život, ktorý by mohol byť taký zaujímavý pre iných ľudí, môžno Vás už čoskoro potrápia podobné ťažkosti.

V profesnom živote tu však ide do tuhého. Ak ešte aj podnikáte je ochrana údajov aj Vašich informácií na nezaplatenie. Práve preto by ste si mali dať pozor aj na zabezpečenie. Emaily sú pre Vás zásadné, a tak zvážte aj šifrovanie mailov.

Prirodzene si dávame pozor na všetky naše veci. Určite nikde bez dozoru nenecháte ani svoju kabelku. Rovnako by ste mali zbystriť pozornosť aj na sieti. Únik informácií môže znamenať závažný problém, preto buďte opatrní.