Na Slovensku chýba otvorenosť

Slovensko je krajinou, v ktorej má cirkev silné slovo. Aj kvôli tomu je pre množstvo ľudí a hlavne veriacich sexualita obrovské tabu. Nehovoriac o tom, že erotické hračky sú pre nich neakceptovateľné a sú dielom samotného satana a homosexuálne orientovaná menšina nie sú plnohodnotní ľudia. Čím je spoločnosť otvorenejšia, tým sa v nej lepšie žije, pretože vás nesužuje nenávisť a odsudzovanie. Vždy, keď ste len trochu iný, napríklad aj vtedy, ak máte tetovačku. Čo s tým robiť?

shutterstock_198187103

Konzervatívny neznamená obmedzujúci

To, že väčšina ľudí je konzervatívnych, je fakt. Keby ste sa niekoho spýtali, či už používali erotické pomôcky pre mužov, pozrel by sa na vás, ako keby ste prekliali celú jeho rodinu. Odsudzovať konzervatívnych ľudí nie je správne, ale ani od konzervatívnych ľudí nie je správne, ak považujú liberálov alebo voľnomyšlienkárov za niečo, čo je nutné zo spoločnosti odstrániť. Ako však proti tomuto môžete bojovať? Len veľmi ťažko, pretože spoločnosť sa nedá zmeniť mávnutím prútika.

Veľmi ťažko neznamená, že to nie je možné

To, že ide niečo veľmi ťažko, neznamená, že je to nemožné. Aj spoločnosť sa dá postupne viac otvárať. Ako? Tak, že začnete vo svojom okolí. Nebojte sa otvorené rozprávať s ľuďmi, ktorí na to nie sú zvyknutí. Pokojne sa spýtajte svojich známych, či si dávajú erotické darčeky, ako volili, čo si myslia o treste smrti. Jednoducho sa pýtajte otázky na témy, ktoré sú pre určitú skupinu tabu, pritom na nich nie je nič výnimočné.

Domino efekt

Možno to na začiatku neprinesie vytúžené ovocie, ale neskončite s tým. Buďte aj naďalej otvorený a rozprávajte sa tak so svojim okolím. Prvé úspechy sa s skôr či neskôr dostavia, a potom to bude už domino efekt. Treba si priznať, že poriadne pomalý domino efekt, ale aspoň sa to pohne a spoločnosť sa začne otvárať. Pretože čím otvorenejšia spoločnosť, tým lepšie podmienky na život.