Zažite nezabudnuteľné Tatry v Grandhotel Praha

Jeden z najväčších a najluxusnejších hotelov v Tatranskej Lomnici vás dokáže zaujať natoľko, že sa nebudete chcieť vrátiť domov a do práce. A to aj v prípade, že patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú skvelých šéfov, krátku pracovnú dobu a úžasných kolegov. V takom prípade musíte navrhnúť firemný teambuilding a ako miesto konania vybrať Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici.

Nie všetci majú k firemným teambuildingom dôveru. Najmä zamestnávatelia často zvažujú, či vôbec investovať do takejto formy utužovania kolektívu a platiť zamestnancom “zábavu” miesto pracovných výkonov v kancelárii. Pre motiváciu zamestnancov a ich psychickú pohodu na pracovisku môže byť teambuilding v inom prostredí balzamom na ich pracovný výkon, zlepšenie vzťahu v rámci kolektívu, aj výhodou, ak ide o spoločný pracovný výkon. Keďže sa na nepracovných akciách kolegovia medzi sebou lepšie spoznávajú, dokážu sa následne aj na pracovisku psychicky podporiť a počas vypätých pracovných situácií pochopiť, prípadne očakávať reakcie toho druhého a predchádzať konfliktom či chybovosti.

Kam sa vybrať na teambuilding?

Niekto môže voliť len mimopracovnú aktivitu po práci počas týždňa, iní sa rozhodnú zorganizovať pre firmu viacdňový výlet a spojiť ho napríklad s poradou. Ak plánujete pre vašich kolegov zaujímavé spestrenie pracovnej rutiny, zamierte do Tatier. Tie predsa miluje každý! Nádherná príroda povedzme Tatranskej Lomnice a výhľad na tatranské štíty pôsobia uvoľňujúco. V lone prírody, pri čerstvom vzduchu a v obklopení ticha sa zdajú všetky stresy z domáceho a pracovného prostredia odrazu malicherné. A keď sa vám na malú chvíľu podarí upokojiť uponáhľanú myseľ, aj zážitkové teambuildingové aktivity sa budú zdať ako dobrý nápad na osvieženie pracovnej rutiny.

Pre firmy ponúkajú tatranské hotely veľa možností. Napríklad v priestoroch spomínaného Grandhotelu Praha môže zamestnávateľ využiť jedni z najkrajších priestorov, ktoré sú v tvare písmena U. Prednášky, konferencie, kongresy, rýchle brainstormingy či celodenné porady sa tu dajú absolvovať bez najmenších technických prekážok. Dohromady ponúkajú sály Grandhotela Praha vyše 630 miest, čo predstavuje obrovský banket. Využiť však môžete ktorúkoľvek menšiu sálu aj pre menší kolektív, ktorý počíta 10 či 15 ľudí.

Najprv práca, potom zábava

Oddych v rámci teambuildingov mnohí spájajú s pracovnými poradami či brainstormingom, ak napríklad firma získa nového klienta a potrebuje vytvoriť efektívnu a predovšetkým atraktívnu kampaň. Kolegovia naprieč oddeleniami vtedy dajú hlavy odkopy a v cudzom, neopozeranom prostredí im to jednoducho “páli” oveľa rýchlejšie a lepšie. Popri pracovných doobediach dnes firmy investujú aj do zaujímavého a niekedy aj náučného či z hľadiska psychológie efektívneho programu, ktorý im pripravia odborníci. Ide o hry či prednášky, ktoré majú svoj cieľ a nevedomky podporujú riešenie problémov na pracovisku, podporujú motiváciu alebo odhaľujú slabiny firmy, na ktorých manažéri následne pracujú.

Samotné hotely potom dotvárajú potrebné zázemie na to, aby konanie takejto firemnej aktivity dopadlo na výbornú. Popri technickom zabezpečení ide najmä o relaxáciu – vírivky, sauny, rozličné relaxačné procedúry, zábaly, skrášľovacie seansy, blahodárne masáže, ktoré uvoľňujú napätie, stuhnuté telo a prepracovanú myseľ.

Miesto spa za zážitkom

Práve okamihy šťastia, smiechu, adrenalínu sa zapíšu do pamäte zamestnacov, na ktoré budú pri rannej káve v kuchynke alebo počas obedov v kantíne spomínať. Zo zážitkov sa stanú historky a spravia z obyčajných chvíľ jedinečné okamihy, ktoré si bude firma pamätať niekedy aj roky. Nie každý relax tak musí byť nutne o oddychu vo wellness zóne. V Tatrách je nespočet aktivít, ktoré nabudia telo aj ducha, pobavia, zahrejú príjemnou spomienkou, osviežia bežné sivé dni. Odskočiť sa napríklad dá do popradského aquaparku, zažiť pocit  lietania v Hurricane Factory v Tatralandii bude pre mnohých adrenalínovou spomienkou.

Počas turistickej sezóny ponúkajú Tatry mnoho turistických chodníkov a zaujímavých trás, ktoré váš tím dovedú ku krásnym vodopádom, nezabudnuteľným výhľadom a preveria fyzickú kondíciu na náročných chodníkoch pre pokročilých. Prechádzku prírodou však ocenia aj menej zdatní návštevníci, pre ktorých bude balzamom na dušu šumenie lesa, štebot vtákov a možno aj modrá obloha, ak Tatry dovolia…

Mnohí sa zhodujú, že spoločné zážitky v atraktívnom prostredí dokážu prelomiť aj narušené vzťahy na pracovisku a poskytujú možnosť, ako kolektív namotivovať a oceniť každodennú tvrdú prácu zamestnancov. Skvelou bodkou tatranského teambuildingu môžu byť raňajky na Lomnickom štíte!