Zvýšte komfort svojho auta za pár eur

Pokrok nezastavíte a o automobilovom priemysle to platí aspoň trojnásobne viac. Prečo? Pretože automobilky sa neustále predháňajú v tom, ktorá z nich prinesie maximálny komfort svojim zákazníkom – vyhrievané sedačky, parkovacie kamery až to jedného dňa dôjde na taký level, že auto sa bude riadiť samo. A už teraz to visí vo vzduchu. Ste majiteľom staršieho auta a vaša radosť z jazdy a jeho používania nie je úplne ideálna? Skúste týchto pár trikov na zvýšenie komfortu.

shutterstock_229736875

Jazdíte s otvoreným oknom?

Dnes je klimatizácia samozrejmosťou takmer pri každom aute strednej triedy, no ak má vaše auto nejaký ten rok za sebou, počas leta vetráte jedine cez okná. Ale ten hluk, tá spotreba a ten prievan vám nerobí práve najlepšie. Tohto všetkého sa môžete zbaviť, ak budete používať okenné deflektory, ktoré hluk aj prievan minimalizujú a znížia tiež vašu spotrebu. Prečo? Pretože autu zvýšia aerodynamiku.

Máte starosti s koženými sedačkami?

Kožené sedačky sú fajn až dovtedy, kým auto nezaparkujete v lete na mieste, kde na neho praží slnko. Vtedy, ak si chcete sadnúť na sedačku v šortkách, sa môžete pokojne aj popáliť. Čo však robiť v tom prípade, že nové sedačky či prečalúnenie by stalo viac, ako je hodnota vášho auta? Kúpte si látkové autopoťahy, ktoré vás v lete uchránia pred rozhorúčenou kožou. Veľkou výhodou je, že ich môžete kedykoľvek vyprať, takže ak vozíte vzadu psa, nemusíte sa strachovať, že ako dostanete z auta všetky tie chlpy.