Aký konferenčný stolík ku gauču v obývačke

Pri vybavení obývačky sa vždy venuje veľká pozornosť samotnej sedačke, televízoru/domácemu kinu, ale je tu tretí podstatný faktor, na ktorý zabúdať nesmieme – správny výber konferenčného stolíka. Práve ten doladí Vašu obývaciu miestnosť do dokonalosti a vytvorít príjemný pocit z pobytu v nej.

shutterstock_51494179

Aj keď často samotný konferenčný stolík nepôsobí, že by plnil významný účel vo väčšine domácností, je stále podstatným a nielen vizuálnym doplnkom. Mnohí z nás ho využívajú hlavne pre potreby príjemných chvíl so šálkou kafé, ktorú si naň ukladajú, či priestor pre časopisy a knihy, ktoré práve čítajú, chipsy, arašídy a pod. A nakoniec – kam by ste si odkladali nohy pri sledovaní televízie?

Preto práve tento neodmysliteľný kamarát v obývačke by sa mal kupovať, aby farbou i materiálom ladil práve s pohovkou, ktorá pôsobí pri ňom najvýraznejšie, ale aj s ostatným nábytkom v miestnosti. Ak máte prírodné materiály, preferujete drevo, rozhodne by aj konferenčný stolík mal dýchať touto rodinnou atmosférou. Na trhu sa ponúkajú i drevotrieskové variácie, no dajte prednosť radšej drevu z hľadiska jeho životnosti a jednoznačne i vyššej odolnosti.

Ak uprednostňujete sklo, prípadne kombinácie skla a kovu, taký stolík by mal jednoznačne odzrkadľovať tento štýl miestnosti. Ak máte vybavenie v modernom štýle, sklo pôsobí mimoriadne elegantne a správny kov rozhodne nenarušuje túto atmosféru.

Výška konferenčného stolíku taktiež zohráva podstatnú úlohu. Sedačky už nebývajú masívne a veľké ako za predošlých generácií a stolíky sa taktiež posunuli, často i nižšie pod gauč. Zodpovedá to pohodlnejšiemu spôsobu sedenia, resp. pololežania. Práve tu musí byť i konferenčný stolík nižší, aby ste si príjemne na neho položili pohár s vínom, kávou, či vzali akúkoľvek pochutinu, ktorá tam pre Vás, či Vašich hostí leží.

Alternatívou tomuto trendu ešte bývajú stolíky so zdvíhacou doskou, kde tá vyššia môže slúžiť na odkladanie čaju, či jedlo. Prípadne sa zvykne miesto jedného väčšieho stolíku preferovať vhodné rozmiestnenie menších konferenčných stolíkov po miestnosti pre viacerých ľudí. Ak sa jedná o malý priestor, zásuvné stolíky, kde menšie sa vkladajú pod vačšie sú veľmi elegantným riešením. V ponuke sú taktiež stolíky s priestorom pre kvetináč, ak chcete zútulniť miestnosť. Nakoniec, ak máte záujem i o ukladanie vecí do neho, pouvažujte, či nie je pre Vás vhodné zaopatriť si konferenčný stolík s úložným priestorom.

Poslednou novinkou minulého roka je taktiež Android konferenčný stolík pre milovníkov tabletov a smartfónov. Slúži ako konferenčný stolík, ktorý reaguje na 60 dotykov naraz. Ak ste fanúšik tohto variantu, rozhodne sa pozrite do ponúk, či práve Vám nepríde vhod, prípadne pre Vašich hostí, ktorým rád čokoľvek prezentujete.