Aj podnikateľ by si mal vyhradiť čas na blízkych

Každý úspešný manažér trávi väčšinu času v práci. Keďže väčšinou je pre manažérov práca ich koníčkom, často sa z nich stávajú workoholici. Ak aj vy patríte k tým, čo sú so svojou prácou spokojný, gratulujem.

Či je to tak či onak žiť z niečoho musíme a ak Vás činnosť, ktorá Vás živí aj baví je to jednoznačne výhra. Aj napriek pracovnej vyťaženosti by sme si mali pravidelne nájsť čas na našich blízkych a priateľov. Vďaka spoločným momentom a veselým zážitkom budete čerpať energiu celé dni a práca Vám pôjde ľahšie od ruky.

Na tieto zážitky je zbytočné čakať výhradne na dovolenku pri mori. Tá ubehne rýchlejšie ako ste čakali a zistíte, že ste nestihli ani polovicu toho čo ste plánovali.

Významné sú aj víkendy, aj tie krátke okamihy na nedeľnej prechádzke Vám dodajú toľko potrebný oddych. Ukážte blízkym, že Vám na nich záleží, spoločné chvíle ich o tom presvedčia.

A možno zistíte, že čím viac času spolu trávite, vždy sa dozviete niečo nové o ich radostiach, starostiach ale aj plánoch do budúcna. Potom už nebudete mať problém s výberom najkrajšieho darčeka, k významnému sviatku.

Na obdarovanie najbližších však nemusíte čakať až budú mať narodeniny či meniny. Darčekom potešíte a predovšetkým veľkú radosť urobíte kedykoľvek. Stačí len vybrať ten naj.

Pre deti sú to samozrejme hračky. Obdarovať ich môžete, napríklad ak Vás niečim milo prekvapili, prípadne sú poslušné, takto darčekom nielen potešíte ale aj vychovávate. Ak sú Vaše ratolesti už staršie a pod pojmom hračka si predstavujú skôr mobil, obdarujte svojho hudobného nadšenca nejakým hudobným nástrojom alebo ak už taký vlastní, príslušenstvom nič nepokazíte. Dospievajúcu slečnu zaručene poteší zaujímavá kniha od obľúbeného autora. Dnes sa veľkej obľube tešia najmä zahraniční autori. Veľmi predávané sú knihy od Dale Carnegie, či od Catherine Coulterovej najmä diela ako Nechcená nevesta, Farárová nevesta či Nechcená nevesta. Medzi slovenskými spisovateľmi sa najväčšej obľube tešia knihy od Táne Keleovej Vasilkovej. Výber je samozrejme vždy individuálny a záleží od toho akú literatúru čitateľka či čitateľ uprednostňuje.