Ako čo najlepšie vyčistiť plávajúcu podlahu?

Rozmýšľali ste nad tým, ako udržiavať takýto typ podlahy bez toho, aby na nich ostávali šmuhy? Drogérie sa hemžia množstvom čistiacich produktov, ktoré vám sľúbia žiarivo čistú plávajúcu podlahu. Nie vždy ale tento požadovaný efekt dosiahnete. Ako si ale vyčistiť svoju novú plávajúcu podlahu bez pomoci chemických prípravkov a čomu sa máte vyhnúť? Na tieto otázky vám s radosťou odpovieme.

shutterstock_103819709

Vyhýbajte sa voskom

Jednoznačne sa vyhýbajte voskovým prípravkom, ktoré na vašich plávajúcich podlahách vytvoria film, ktorý vám znemožní odstrániť fľaky. Po aplikácii vosku sa podlaha stáva nebezpečne klzká. Vyvarujte sa bielidlám, silným rozpúšťadlám a leštiacim prostriedkom, ktoré poškodzujú povrch plávajúcich podláh.

Nepoužívajte moc vody

Každý majiteľ domu s plávajúcou podlahou dobre vie, že umývať plávajúce podlahy s vedrom vody nie je dvakrát najlepšie. Voda sa môže dostať do škáričiek, v ktorých môže začať vznikať pleseň. Vyhnite sa akémukoľvek pokladaniu mokrých predmetov na povrch podláh.

Skúste používať nadstavec na vysávač

Špeciálny nadstavec na vysávač vám umožní vysávať povrch plávajúcej podlahy bez toho, aby ho poškodil. Okrem klasických nadstavcov na vysávač si kúpte špeciálne navrhnutý nadstavec na plávajúce podlahy.

Pomôže vám ocot

Vynikajúcou pomôckou na čistenie podlahy je ocot. Zrieďte ho s vodou a umývajte postihnuté miesta. Voľte si špeciálne handričky, ktoré vám nezanechávajú žmolky na povrchu podlahy. Hovorí sa, že zriedený ocot je veľmi účinný pokiaľ je podlaha už niečím zašpinená alebo pokrytá nejakou nečistotou, ktorá spôsobuje blednutie povrchu podlahy.

Octová voda pomáha aj pri čistení kobercov s dlhými vlasmi. Dezinfikuje ho a zbaví ho prebytočných baktérií. Ocot je naozaj skvelá pomôcka nielen v kuchyni na prípravu jedál, ale aj na čistenie plávajúcich podláh a kobercov.