Ako ochrániť interiér pred slnkom a hmyzom?

Aj keď hmyz a slnečné žiarenie nie sú takí aktívni ako cez letné mesiace, predsa len nás vedia prekvapiť aj v tomto jesennom období. Túžite po tom, aby vaša domácnosť nebola príliš prehrievaná slnkom a nechcete, aby vám po domácnosti lietal otravný hmyz? Skúste tieto overené spôsoby, ktorými sa riadi veľké množstvo Slovákov. Pridáte sa k nim aj vy?

screen-venys-sk

Používajte markízy

Ak máte terasu alebo nekrytý balkón, budete potrebovať markízu. Markíza dokonale zachytí nepríjemné slnečné lúče počas každého ročného obdobia. Výhodou markízy narozdiel od pevnej strechy je možnosť manipulácie. Ak vám vyhovuje úplne prítmie, zatiahnete si markízu. Ak nie, zrolujete ju. Látky markíz sú impregnované voči plesniam a vyznačujú sa stálefarebnosťou. Inštalácia markízy si nevyžaduje príliš veľký zásah do bývania a práve preto ju mnohé domácnosti využívajú.

Používajte sieťky proti hmyzu

Práve teraz, keď meteorológovia hlásia príchod babieho leta, by ste nemali schovávať sieťky proti hmyzu. Práve teraz sa hmyz tiahne dovnútra a verte, či nie, bude vám to nepríjemné. Vôbec by vás nemali prekvapiť pavučiny v kútoch. Snažte sa inštalovať sieťky proti hmyzu do každého okna (alebo aspoň do tých, ktoré nechávate pravidelne otvorené).

Zatvárajte dvere medzi miestnosťami

Základom toho, aby sa miestnosti neprehrievali, je okrem zatvárania okien aj zatváranie medziizbových dverí. Ak necháte odostreté žalúzie a otvorené dvere, je väčšia šanca, že miestnosť vedľa sa prehreje. Ani svoju garážovú bránu nenechávate otvorenú, keď nechcete, aby v nej stúpala teplota, nie? Udržujte si optimálnu teplotu tým, že budete za sebou zatvárať dvere.