Ako si správne vybrať jedálenský stôl

Spoločná rodinná večera pri jedálenskom stole nie je iba na to, aby sme doplnili palivo pre svoje telo a prehodili pár slov s „pumpárom“. Je to hlavne o tom, aby sme nachvíľu spomalili, našli si čas na svojich blízkych, strávili s nimi pár chvíľ a potom sa opäť vrátili do rýchleho kolotoča všedných dní. A práve tieto chvíle pri spoločnom stole nám budú bežať ako spomalený film zatiaľčo sa kolotoč bude rozbiehať rýchlejšie a rýchlejšie. Aj preto je výber ich výber dôležitý. Ako by ste mali vyberať jedálenské stoly?

shutterstock_59379619

Vyberte správny materiál

Jedálenský stôl by mal korešpondovať so zariadením, ktoré máte. Ak máte drevený nábytok, kúpte aj drevený stôl. Navyše je praktickejší, ako ten so sklom. Prečo? Hoci je sklo špeciálne upravované, aby na sebe znieslo aj horúci hrniec, predsa len na drevenom podklade bude horúci hrniec predstavovať menšie nebezpečenstvo. Navyše veľkou výhodou drevených stolov je, že sa dajú rozložiť a zväčšiť tak priestor pre viac ľudí.

Akú veľkosť by mal jedálenský stôl mať

Aby sa všetci stolovníci mohli pohodlne najesť, mali by mať vyhradené miesto pre svoje ruky a tanier aspoň 70 cm. V prípade, že váš byt je malý a nemáte veľa priestoru, je lepšie poobzerať sa po okrúhlom stole, ku ktorému usadíte viac ľudí. V prípade, že nemáte problémy s priestorom, vyberte štvorcový či obdĺžnikový stôl. A práve tu sa ukáže výhoda rozkladacieho stolu – ak pravidelne jete pri stole iba štyria, no všetky oslavy a sviatky trávite u vás, rozkladací stôl oceníte.

Kúpiť jedálenské stoličky zvlášť?

Častou otázkou býva, či kúpiť jedálenské stoličky zvlášť, alebo vybrať kompletnú súpravu. Dnes je veľmi moderné, keď máte sedenie rôznorodé, no keď si nie ste istý, či by ste si vybrali dobre, pokojne si kúpte hotový set a nič tým nepokazíte. Ak ste však tvorivá duša a dôverujete svojmu estetickému ja, kúpte si jedálenské stoličky zvlášť.