Značka, ktorá sa z pivnice dostala na vrchol

Sú podnikatelia, ktorých si úspech nájde, aj keby boli v ponorke odparkovanej v Mariánskej priekope. A potom sú takí, ktorí ten úspech nájdu, aj keby bol v poslednej vysokohorskej dedinke v Peru. A do tejto druhej skupiny patrí aj Kevin Plank. Muž, ktorého preslávili Under Amour mikiny a vtipná trička. Teda značka, ktorá sa za pár rokov vypracovala na konkurenta neohrozeného giganta Nike. Ako to všetko začalo?

screen-mfit-under-armour-mikina

Kevinove začiatky

Kevin bol vždy šikovný, už počas strednej školy si našetril nejaké tisíce dolárov tým, že počas sv. Valentína predával na školských chodbách ruže. Okrem toho, že mal zmysel pre biznis, bol aj kapitánom futbalového tímu. Amerického futbalu, nie toho klasického, ktorý poznáme na Slovensku. A jednou z vecí, ktorá ho rozčuľovala spoločne s jeho spoluhráčmi, boli bavlnené tričká, ktoré nosili pod chráničmi. Po každom zápase boli nasiaknuté potom či dažďom, mali o niekoľko desiatok gramov viac a hráčov chladili na tele. Kevin si ale povedal, že vymyslí niečo, čo tento problém vyrieši.

Tričko z mikrovlákien

Aj preto navrhol tričko z mikrovlákien. Tričko, ktoré nenaberie zbytočné gramy ani vtedy, keď je mokré, a zároveň vydrží byť príjemne hrejivé aj v najväčšom lejaku. Svoj prvý prototyp dal odskúšať bývalým spoluhráčom a tí boli nadšení. Keďže veľa z nich pôsobilo v Národnej futbalovej lige, záujem o Under Armour tričká začal rásť. Aj preto sa Kevin rozhodol založiť firmu u svojej babičky v pivnici. Štart bol raketový, už o niekoľko rokov v ponuke boli aj Under Armour legíny, bundy, rukavice, kopačky, prakticky čokoľvek čo k športu potrebujete.

Americký sen

Kevin Plank dokázal, že ak poznáte problémy ľudí a viete im pomôcť ich vyriešiť, uspejete. Aj preto si teraz plní svoj americký sen a dostal sa z babičkinej pivnice na výslnie a v niektorých odvetviach atakuje svojho konkurenta – gigantickú značku Nike. Ak chcete pomôcť Kevinovi dostať sa až na Olymp, kúpte si Under Armour obuv alebo tričko. Nech to Nike nemá také ľahké.