Dnešná doba prináša okrem ekonomických problémov predsa aj niektoré priaznivé javy – ako napríklad snahu mladých ľudí presadiť sa v podnikateľskom priestore so svojimi inovatívnymi podnikateľskými zámermi. Tie sa označujú pojmom start-up, znamenajúci rozbiehanie niečoho nového, zaujímavého. Samozrejme, tieto projekty sú väčšinou ešte len vo fáze podnikateľského zámeru a čakajú teda na prílev kapitálu, najčastejšie od investorov. My vám poradíme, ako zvýšiť šancu na úspech so svojim start-upom.
Networkingové podujatia
Anglické slovíčko networking snáď ani nemusíme prekladať – znamená kontaktovanie, diskutovanie, nadväzovanie kontaktov. To je pri start-upoch veľmi dôležité. Skúste sa preto zúčastňovať takýchto podujatí čo najčastejšie a prezentujte tam svoju myšlienku. Či už verejne, alebo v rámci osobných rozhovoroch s jednotlivými účastníkmi podujatia. Tí si tak aspoň na váš nápad vytvoria názor a budú vám môcť pomôcť. Či už ako sponzori. partneri, alebo vám odporučia iných sponzorov, ktorých by váš projekt zaujímal. Táto forma je navyše väčšinou bezplatná, takže vám ani príliš nezasiahne do nákladov.
Social marketing
Prezentácia na facebooku či twitteri je taktiež bezplatná, teda pokiaľ nevyužívate služby ako pay per click (platená reklama na facebooku) a podobne. Vytvára sa tak úžasný priestor pre vašu prezentáciu, kde môžte zvoliť obrovskú dávku kreativity. Nikto vás totiž v obsahu stránky nelimituje a vy ju tak tvoríte podľa seba. Rôzne fotky, súťaže, aktivity – to všetko môžte na stránku umiestniť a prezentovať sa pred verejnosťou.
Grantové iniciatívy
Mnoho organizácii, firiem či nadácii otvára pravidelne granty pre mladých podnikateľov, majúcich dobré nápady a hľadajúcich možnosti pre financovanie svojich aktivít. Na tieto granty sa pokojne môžte prihlásiť aj vy! Vyplňte aplikačku, skúste sa o grant čo najviac intenzívne zaujímať a výsledok sa možno dostaví vo forme finančnej injekcie, ktorá možno zaručí možnosť začať podnikať.
Vymenovali sme základné iniciatívy, ktoré podľa nás pomôžu mladým podnikateľom pri ich start-upoch. Ak máte ešte ďalšie dobré praktické skúsenosti, tak budeme radi, ak ich budete zdieľať v diskusii pod článkom.
Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1415055