Nebojte sa šance, možno leží hneď pred vami!

out-the-door-1182890-mZlá doba, ekonomická kríza, vysoká nezamestnanosť mladých a pod.? To všetko sa na nás dennodenne rúti prakticky odvšadiaľ, je tomu však naozaj tak? Je všetko také zlé, ako je nám to prezentované? Podľa nás nie je dobré vidieť všetko takto čiernobielo, nakoľko možnosti tu stále sú. Možno nie tak viditeľné, ale o to lepšie pre tých šikovných, nie? Základom je nebáť sa príležitostí, veď tie možno ležia hneď pred vami!

Vyhľadávanie a vytrvalosť

Myslíte si, že príležitosti k vám prídu samé? Že to bude ako kedysi, keď sa zamestnávatelia trhali o ľudí s vysokoškolskými diplomami a sami sa im ponúkali? V tom prípade sa zobuďte zo sna, všetko je totiž úplne inak. Sami musíte vyhľadávať možnosti a je len na vás, ako to urobíte – môžte osobne volať či chodiť do spoločností, hľadať si prácu na pracovných portáloch či cez sprostredkovateľov. V praxi platí, že čím osobnejší kontakt, tým lepšie. Veľmi dôležitá je aj vytrvalosť, aby ste sa okamžite nevzdali po prvom neúspechu.

Získavanie praxe

Prax je dôležitá nielen počas štúdia, ale aj počas pracovného pôsobenia. Váš pracovný deň zahŕňa osem – desať hodín, čo však robíte mimo nich? Miesto nezmyselného a nič neprinášajúceho brázdenia internetu či pozerania televízie by možno bolo fajn si niečo zaujímavé prečítať, či pozrieť. Určite vám to prinesie dodatočné skúsenosti a znalosti, ktoré budete vedieť neskôr využiť. Nebráňte sa ani prípadnej praxi, napríklad na internete, kde môžte pracovať flexibilne. Čím viac skúseností máte, tým viac možností sa vám otvorí!

Odhoďte strach

Strach je tým nepríjemným faktorom, ktorý nám zabraňuje vo využívaní mnohých príležitostí. Či už ide o dievča na diskotéke, ktoré sa bojíš osloviť, alebo šéfa firmy pred ktorým máš príliš veľký rešpekt, spoločné je jedno – vždy je lepšie to aspoň skúsiť a vedieť, na čom ste. Mnohé ľudské osudy a príležitosti boli zmarené práve tým, že sa dotyční jednoducho báli. Preto sa nebojte, všímajte si šance a aj ich bez strachu využívajte! Budmeuspesni.sk vám v tom drží palce!

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1182890