Chcete založiť vlastnú spoločnosť?

Podnikať sa dá v rôznych oblastiach a na trhu je veľké množstvo firiem, ktoré podnikajú v úplne alebo veľmi podobnej oblasti. Avšak stále je priestor pre kreatívnych a odvážnych ľudí, ktorí by sa chceli uplatniť v podnikateľskej sfére.

Dobrý plán potrebuje ústrednú myšlienku. Tento výstižný slogan napovedá, že nie je jednoduché vytvoriť spoločnosť. Ak ste už dostali nápad v akej oblasti by ste sa vedeli uchytiť a úspešne konkurovať už existujúcim firmám, prípadne sa od nich odlíšiť, nič Vám nestojí v ceste pri samotnej realizácií Vášho projektu.

Iste nie každý pozná všetky úskalia, ktoré v sebe skrýva samotné založenie spoločnosti, ktoré si môžu zrealizovať spoločníci budúcej firmy samostnante, alebo sa môžu obrátiť na odborníkov. Druhou možnosťou je kúpa ready made spoločnosti, teda firmy, ktoré sú už založené ale doposiaľ v nich nikto nevykonával podnikateľskú činnosť. Pracovníci týchto firiem Vám pomôžu pri vybavovaní potrebných dokumentov. Keďže sa výborne orientujú v platnej legislatíve zakladania firiem uľahčia Vám Vašu cestu k úspešnému podnikaniu. Je už len na Vás pre aký subjekt sa rozhodnete, či chcete založiť spoločnosť s ručením obmedzeným, akciovú spoločnosť, pomôžu dokonca aj pri založení občianskeho združenia. Spoločnosť s ručením obmedzeným je najčastejšou formou podnikania na Slovensku, jej založenie však môže byť zložitým právnym problémom.

Dôležitým údajom potrebným na založenie obchodnej spoločnosti je vlastné sídlo. Toto treba uviesť do obchodného registra ak však nemáte k dispozícií vhodný priestor, môžete využiť tzv. virtuálne sídlo spoločnosti. Základom je využitie adresy inej spoločnosti, ako Vašu vlastnú. Túto možnosť môžete využiť ak nemáte možnosť prípadne prostriedky na prenájom kancelárie. Ak chcete aby bolo postarané aj o preberanie hovorov a pošty, môžete taktiež využiť virtuálnu kanceláriu.