Čo o vás hovorí farba automobilu?

Je ťažké podľa farby automobilu určiť, o akú povahu vodiča ide, keď v ňom sedí jeho majiteľ. V dnešnej dobe si vodiči auto vyberajú skôr, podľa cenovej dostupnosti alebo aktuálnej ponuky predajcu. Zároveň stále existujú stereotypy, podľa ktorých si ľudia chcú aj naďalej idealizovať ostatných. Ale aj naďalej sa nesmie zabúdať nato, že človek nemusí sedieť vo svojom aute. Mladí šoféri si často požičiavajú autá svojich rodičov alebo tak isto aj predvádzacie vozidlá moderných značiek.

Keď má človek možnosť výberu farby karosérie svojho auta, tak si vyberie takú, ktorá mu najviac vyhovuje. A je zrejmé, že konzervatívny šofér si nevyberie nadupané športové auto červenej farby, ale tak isto ani mladý majiteľ firmy, čo má rád luxusné autá nebude jazdiť na fialovom aute.

Možno budete prekvapený, ako vás vníma okolie

Ak máte radi striebornú farbu na vašom aute, tak patríte medzi väčšinu šoférov. Práve strieborná farba je tretia najpopulárnejšia farba pri nových vozidlách. Spája sa s modernou, inováciami a technológiou. Aj väčšina modernej techniky, ako sú mobilné telefóny, sa vyrábajú primárne v striebornej farbe. Napríklad majitelia Opel Grandland v striebornej farbe sa môžu považovať za moderných, štýlových, ale zároveň stabilných osobností.

Ale nemýľte si striebornú so šedou. Vodiči, čo obľubujú šedú farbu sú vnímaní ako ľudia, ktorí neradi vytŕčajú z radu. No, ale ak by sme to brali z pohľadu ich šoférskych vlastností, tak sú zodpovední, rozvážni a za volantom sú často krát pokojní.

Biela farba evokuje čistotu, jednoduchosť a perfekcionizmus. Ľudia v bielom aute sú veľa krát vnímaní, ako mladí a moderní. Sú otvorení novým veciam a kladú dôraz na detail a možno aj preto by sa im mohol pozdávať OpelCrossland v čistej bielej farbe. Pri farbe tejto karosérie vyniknú detaily a šofér sa bude miestami cítiť, ako v nebi.

Čierna farba je stále považovaná za najobľúbenejšiu farbu a svoje čaro, len tak jednoducho nestratí. Každé auto, bez ohľadu nato, koľko má najazdených kilometrov vyzerá stále výborne.

Spomenuli sme len základné  farby vozidiel, ktoré sú na Slovensku najčastejšie využívané. Našli ste sa v nich?