Elektrospotrebiče okolo nás

Všimli ste si koľko elektrospotrebičov máme doma? Väčšina si to uvedomí najmä ak vypadne elektrický prúd. Chladnička, mimochodom najväčší žrút energie, sa v zime dá nahradiť mrazom na balkóne, ale skúšali ste už oprať manželove montérky ručne vo vani? Bez niektorých sa v prípade núdze vieme zaobísť avšak tie bez ktorých to ide už ťažšie nám potom najviac ukazujú, kto je tu pán. Keď chodíte z izby do izby a čakáte keď konečne zapnú prúd a či ešte stihnete diel Vášho obľúbeného seriálu. To sme sa dostali k televízoru. Dnes sú z ekonomického hľadiska najzaujímavejšie led televízory, ktoré majú veľmi nízku spotrebu energie. Alebo máte rozpracovanú dôležitú úlohu na počítači a len dúfate, že ste neprišli o celý dokument.

Áno na modernej technike sme závislí, potrebujeme ju v práci ale aj doma na komunikáciu s priateľmi a rodinou, ktorí sú v zahraničí. Túto skutočnosť nezmeníme a aj keby to niekto chcel skúsiť sám seba uvrhne do „stredoveku“.

Používanie hlavne tých „návykových“ zariadení ako televízia, by sme mohli skúsiť aspoň obmedziť.

No a ak je počítač Vašou neodlučiteľnou súčasťou, iste by ste mohli presedlať z klasického PC na notebook. Ten vďaka zabudovanej batérií vydrží aj bez napájacieho kábla. A teda výpadok elektriny Vás nepripraví hneď o všetky neuložené dokumenty.

Ak si Vaše zamestnanie vyžaduje aby ste mali počítač vždy pri sebe a výdrž batérie pri zastaralom modely notebooku sa nezhoduje s Vašimi predstavami, vymeňte ho za nový model, prípadne moderný ultrabook. Ten Vám naviac vďaka nízkej hmotnosti a svojej veľkosti uľahčí manipuláciu a nebudete potrebovať obrovskú tašku na jeho transport.

Pre mládež ale aj pre tých, ktorý nepotrebujú písať dlhé dokumenty, správy či e-maily sú určené tablety. Na trhu nájdete množstvo produktov s rôznymi parametrami a teda nemal by byť problém vybrať ten správny. Tento typ počítača je kompaktný avšak nemá klávesnicu, a teda text sa píše priamo na monitor, čo pri dlhšom písaní môže byť nepohodlné. Mladým však vyhovuje najmä na posielanie správ, surfovanie po sociálnych sieťach a pozeranie fotiek či videí.