Osobná energia – kľúč k úspechu

1416080_space_flowerPočuli ste už niekedy o knižke ,,7 Návykov efektívnych ľudí“ od Stephena Coveyho? Pokiaľ ste o nej nielen počuli, ale ste ju dokonca aj čítali, tak len dobre pre Vás. Práve z niektorých prameňov uvedených v knihe vychádza vlastné zamyslenie sa na našej stránke pre tých úspešných, ktorí sú teda v dôsledku toho vo svojom živote aj efektívni. Práve efektivita a úspech sú spolu výrazne prepojené – a Vy vďaka nám lepšie zistíte, ako sa k nim prepracovať.

Prečo budovať? 

Osobná energia je pri budovaní úspechu neuveriteľne dôležitá. Predpokladáme, že vo svojom podnikaní či práci chcete byť úspešní dlhodobo, nielen pár rokov. Práve preto je dôležité, aby ste si udržiavali vlastnú osobnú energiu, kľúčovú pre akýkoľvek osobný rozvoj. Skúste si predstaviť pódium, ktoré má štyri nohy a všetky majú rôznu výšku. Zrejme bude vratké, a pri väčšej záťaži sa veľmi pravdepodobne zrúti. A presne o tom to je – aby ste dosiahli rovnováhu, ktorá zaistí to, že Vy sa vo svojom živote nezrútite.

Čo to obnáša? 

Dôležité je, aby ste sa starali o všetko, čo dodáva Vášmu organizmu potrebnú energiu. Musíte dbať v prvom rade na svoje telo – zdravo sa stravovať a čo najčastejšie športovať. Práve táto energia získaná z organizmu Vám pomôže aj pri pracovných činnostiach. Okrem toho nesmiete zabudnúť ani na sociálny a spoločenský život – pokiaľ totiž budete len pracovať, tak stratíte sociálne väzby a postupne Váš uzavretosť a osamelosť úplne pohltí. Nesmiete zabúdať ani na kreativitu – tá je doslova studňou pri budovaní a získavaní osobnej energie.

Ako energiu zvýšiť? 

Najjednoduchšie pre Vás môže byť presné meranie vecí, ktoré každý deň vykonáte. Lepšie tak potom uvidíte, či sa vo Vašom živote niečo zmenilo a či ste urobili pre rast osobnej energie niečo dôležité. Možno bude fajn spísať si pár cieľov – a postupne ich dodržiavať a kontrolovať ich plnenie. Verte tomu, že vďaka rovnováhe vo Vašom živote a budovaniu osobnej energie budete potom aj oveľa úspešnejší!

Zdroj obrázka : http://www.sxc.hu/photo/1416080