Fulfillment vám umožní predávať tovar cez e-shop bez starostí

Internet zmenil veľa vecí a okrem iného aj spôsob, akým nakupujeme rozličný tovar. Dnes si už môžete kúpiť takmer čokoľvek bez toho, aby ste vytiahli päty z domu. Stačí pár klikov na nejakom e-shope a väčšinu vecí môžete mať o deň, či dva doma.

Internet zmenil nielen nakupovanie, ale aj predaj

No dobre, ak chceme byť detailisti, predsa len budete musieť vytiahnuť päty z domu, keď vám pred domom zastaví kuriér. Stále je to však niečo, čo by nám pred niekoľkými desaťročiami pripadalo ako sci-fi (ako vlastne celý internet).

Nakupovanie sa tak zmenilo aj z pohľadu „opačnej strany“, čiže z pohľadu predajcov. Môžu predávať bez kamennej predajne, stačí mať e-shop, ktorý má naviac možnosť osloviť potenciálnych zákazníkov prakticky odkiaľkoľvek, veď objednať si spoľahlivú prepravu tovaru na akékoľvek miesto môže ktokoľvek.

Vyriešte problém s hľadaním vhodných skladových priestorov a s celou logistikou

Samozrejme, potreba skladových priestorov pre predávaný tovar ostala. A práve hľadanie vhodných skladových priestorov býva často najväčším problémom pre začínajúce e-shopy a online obchodníkov. Vhodným riešením môže byť výhodný fulfillment. Ide o službu, ktorá vám poskytne kompletný outsourcing logistiky. A myslíme to doslova. Už žiadne starosti so skladovaním tovaru a jeho logistikou.

Fulfillment totiž okrem priestoru na skladovanie vášho tovaru v certifikovanom sklade spĺňajúcom medzinárodne normy zahŕňa aj príjem tovaru na sklad a jeho triedenie, spracovanie objednávok, prípravu a balenie tovaru podľa došlých objednávok a samozrejme, expedíciu. Čo sa expedície týka, tá môže byť nielen v rámci Slovenska, ale aj do zahraničia.

Aby toho nebolo málo, fulfillment vás zbaví aj starostí s prípadnými reklamáciami. Takýto balík služieb zahŕňa aj kontaktnú osobu, ktorá je k dispozícii na zodpovedanie akýchkoľvek otázok alebo špeciálnych potrieb týkajúcich sa vášho tovaru.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business / Stock.adobe.com