Gentleman môže byť každý, ako sa podľa toho správať a obliekať?

Označenie gentleman vzniklo už v starom Anglicku. Boli to najmä muži s vysokým sociálnym postavením, pretože jednoducho patrili do vyššej vrstvy. Bolo zaužívané, že ten čo má peniaze a urodzený pôvod, musí byť gentlemanom. Mnohí si preto myslia, že dnes je už toto pomenovanie zastarané a gentlemani neexistujú. Aj keď sa niektoré spôsoby zmenili, podstata gentlemana ostáva.

Gentlemana nerobí len oblečenie, ale aj spôsoby, ako si váži seba a ako sa rovnako s úctou správa aj k ostatným ľudom. Moderný gentleman už nemusí byť urodzený a bohatý a nie je to ani drsný sebavedomý chlap, ako si to niektorí muži myslia. Posudzuje sa podľa charakteru a čerešničkou na torte je aj vzhľad a oblečenie, ako sú moderné obleky, ktoré ho zdobia.

Väčšina mužov nevie byť gentlemanom

Predstavu, že gentlemani neexistujú môže nabádať to, že väčšina mužov dnes nemá ochotu byť galantný dlhšie, ako na prvom rande a nevedia byť hrdí verejne prejaviť úctu, ale naopak, hanbia sa za to.

Ženám práve imponujú muži, ktorí majú spôsoby a vedia sa o seba starať. Preto dajú často prednosť slušnému správaniu a nadhľadu, ako hraniu sa na najväčšieho frajera.

Detaily ako sú, podržať dvere, pomôcť s nákupom či požičať kus odevu, zvyčajne to sú pánske saká, by mali byť výsadami každého muža.

Slušné správanie výlučne len k ženám gentlemana nedefinuje, mal by sa tak správať ku každému.

Ako sa gentleman oblieka

Vraví sa, že oblečenie robí človeka a je už zaužívane, že oblek robí gentlemana. Nie je zlé, ak sa o seba muž stará a aj dnešný ideál mužskej krásy mení trend a vracia sa k elegancii a upravenosti.  Oblečenie je neoddeliteľnou súčasťou prvého dojmu a či chceme alebo nie, vizáž nás reprezentuje viac než kedysi.

Netreba to však preháňať rôznymi gýčovými výstrelkami. Najlepšie je staviť na zaručenú eleganciu, vhodnú na každodenné nosenie, ale aj rôzne príležitosti a to pánske obleky.

Gentleman si uvedomuje dôležitosť oblečenia a taktiež vie, že tepláky a tenisky sú na šport, nie na bežné nosenie. Jeho postavenie a prvý dojem symbolizuje práve oblečenie, až potom to je jeho charakter, správanie sa a rozhľad.

Praví gentlemani nevymreli a môže nim byť každý, nemusí mať ani vyšportovanú postavu alebo byť génius. Stačí sa seba starať, správať sa úctivo a slušne a podľa toho sa aj obliekať.