Kedy sa vám oplatí zobrať si krátkodobú pôžičku?

Rozmýšľate o tom, že si zoberiete pôžičku, no predtým, ako sa k tomu odhodláte, si chcete urobiť poriadny prieskum trhu? Smelo do toho, nič lepšie nemôžete urobiť. Majte vždy čerstvé novinky zo sveta pôžičiek, poznajte aktuálne úroky a poplatky jednotlivých pôžičiek, zistite všetky dôležité informácie v legislatíve a o finančných inštitúciach. Kde nájsť tieto informácie? Navštívte stránku Pegopujcky.cz.

Zobrať si krátkodobú či dlhodobú pôžičku?

V prvom rade si musíte ujasniť, koľko peňazí a na čo ich potrebujete. Podľa tohto bude jasné, či potrebujete dlhodobú alebo krátkodobú pôžičku. Keď sa chystáte prerábať byt alebo stavať dom, je jasné, že s krátkodobou pôžičkou to nevyriešite. Keď zase potrebujete pár stoviek eur na to, aby ste prekonali momentálnu finančnú krízu, je lepšia krátkodobá pôžička. A aká je najlepšia krátkodobá pôžička?

Prvá pôžička zdarma

Táto pôžička je najvýhodnejšia z jednoduchého dôvodu – neplatíte pri nej žiadne úroky. Požičiate si 300 €, a keď ich splatíte v dohodnutom termíne, vrátite zase tých istých 300 €. Žiadne poplatky, žiadne úroky. Nevýhodou je, že si ju môžete zobrať samozrejme v jednej inštitúcii iba raz. Na druhej strane môžete nájsť iné spoločnosti, ktoré takúto pôžičku poskytujú. Zaujala vás táto možnosť? Prečítajte si o prvej pôžičke zdarma TU.

Môžu si požičať aj nezamestnaní?

Ten, kto príde o zamestnanie, potrebuje logicky viac peňazí, ako ten, kto chodí do práce. No pri väčšine pôžičiek musíte doložiť doklad o pravidelnom príjme. Ale ten ako nezamestnaný nemáte. Sú tu však spoločnosti, ktoré sú ochotné požičať aj nezamestnaným. Samozrejme, výška pôžičky nie je vysoká a úroky sú vyššie, pretože spoločnosť ide do rizika, keď požičiava niekomu, kto nemá pravidelný príjem. Zistite viac o pôžičkách pre nezamestnaných.