Letenky za výhodné ceny

Dostať sa z jedného konca Slovenska na druhý, teda z Bratislavy do Košíc čo najrýchlejšie a najpohodlnejšie je možné prostredníctvom leteckej prepravy. Rovnako ak sa potrebujete dostať z jedného kúta sveta na druhý odprúčame Vám využiť služby leteckých prepravcov.

Ak hľadáte letenky za najvýhodnejšie ceny tak nakupujte z pohodlia svojej kancelárie či domova cez portál letenky.sk, rezervačný systém Vám na základe Vami zadanýc kritérií nájde niekoľko možnosti pre Vašu cestu nielen z letiska v Bratislave, ale aj v Košiciach, Viedni či iných kútov sveta.

Cena letenky je pritom podmienená niekoľkými faktormi, ktoré priamo vplývajú na výšku ceny. Cena letenky záleží nielen od typu triedy (ekonomická a business trieda), od termínu odletu, miesta odletu, veku cestujúceho a samozrejme od toho, v akom časovom horizonte si letenku zakúpite. Ceny leteniek od nízkonákladových prepravcov akými sú Ryanair sú samozrejme omnoho nižšie ako ceny leteniek pri svetoznámych prepravcoch (letenky Austrian Airlines,  či Lufthansa). Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú letenky za neuveriteľne nízke ceny v prípade, ak majú predaných len niekoľko leteniek a potrebujú lietadlo na poslednú chvíľu zaplniť.
Cena letenky pozostáva z dvoch častí (obe sú vyčíslené na letenke):

  • ceny, čiže z tarify cestovného
  • a z letiskových resp. bezpečnostných poplatkov