Motivujte sa k zdravému životnému štýlu

Prejedaniu už odzvonilo. Povedali ste si, že sa začnete zdravšie stravovať, len potrebujete pár rád, čo jesť a v akých intervaloch? Chcete vedieť, čo je pre vaše telo správne a zdravé? Sme tu pre vás. Pár rád od nás dostanete, tak pozorne čítajte.

Obmedzte sladké!

Sladkosti sú niekedy horšie ako droga, ale čo myslíte, dá sa im odolať? Po spravenej skúške, po úspechu v práci máte chuť si dopriať malú odmenu v podobe sladkého koláčika. Nevravte, že nie! Kto nemá rád sladké? Takých jedincov by sme na Zemi spočítali na jednej ruke. Pokúste sa sladkosti nahradiť ovocím, orechmi, alebo aj zeleninou. Dajú vám potrebné látky pre vývoj vášho tela, nekazia sa vám po tom zuby a hlavne vám dodajú energiu. Energiu, ktorú každý potrebujeme. Chceme byť silný, silný ako Pepek námorník! Vyhoďte nezdravé jedlá, obmedzte fastfoody a zdravo sa stravujte. Choroby sa vám budú oblúkom vyhýbať.

Hýbte sa!

Žiadne také polihovanie a pozeranie filmov pri televízore! Treba sa hýbať, loziť, behať. Vykonávať pohyb. Vaše telo je nútené vydávať väčšie množstvo energie, ale bude od vás pýtať niečo na dobytie energie. Nie, že siahnete na sladkosti a vyprážané jedlá! Tieto nezdravé jedlá sa vám ukladajú vo forme tukov do citlivých partií. Dobre porozmýšľajte, či chcete mať na bruchu pneumatiky Michelin, alebo chcete mať krásne ploché bruško.

Stop fajčeniu

Na cigarety zabudnite. Ak chcete,aby ste dokázali zvládať beh bez toho, aby ste museli lapať po dychu každé dve minúty, skúste cigarety obmedziť. Je jasné, že nie každý dokáže zo dňa na deň prestať fajčiť, avšak postupným obmedzovaním docielite, že si začnete od cigariet odvykať. Ľahko sa to hovorí? Áno ľahko, hlavne tomu, kto nikdy nefajčil a nefajčí. Zbavte sa toho. Ide predsa o váš život, o vaše zdravie. Fajčením sa zvyšuje rakovina pľúc, zabudli ste ?

Chcete byť zdravý v živote? Inšpirujte sa našimi radami. Uvidíte, že aj vaše telo vám bude ďakovať.