Výhodné riešenia pre začínajúcich podnikateľov

Postaviť sa v kariérnom živote „na vlastné nohy“, inak povedané, začať podnikať, je určite významný krok minimálne, čo sa pracovného života daného človeka týka. A rozhodne takýto krok nie je ľahký.

Sídlo na prestížnej adrese za pár eur mesačne?

Našťastie existujú rôzne spôsoby, ako si začiatky podnikania uľahčiť. Napríklad lukratívna virtuálna adresa ako sídlo vašej spoločnosti. Že to znie draho? Vôbec to nie je tak. O čo vlastne ide? Pri zakladaní spoločnosti je potrebné uviesť aj adresu jej sídla. Nie každá podnikateľská činnosť však potrebuje reálne priestory. Vtedy je zbytočné si prenajímať alebo nebodaj kupovať nehnuteľnosť, ktorá by slúžila na tento účel.

Rovnako tak pre niektorých ľudí neprichádza do úvahy, aby si ako sídlo zvolili adresu svojho trvalého pobytu. Nechcú miešať súkromie a podnikanie, nechcú na zákazníkov pôsobiť neprofesionálne, atď. Dôvody bývajú rôzne.

A práve tu sa prejavuje užitočnosť toho, keď má firma sídlo na virtuálnej adrese. Aj ak to bude adresa lukratívna, stále bude prenájom stáť minimum. A verte, či nie, na množstvo potenciálnych zákazníkov dokáže sídlo na lukratívnej adrese pôsobiť ako dobrá reklama.

Podnikajte už za pár hodín

Hovorili sme, že začatie podnikania je významný krok. Niekedy je však potrebné začať naozaj rýchlo. A pre takéto prípady slúžia takzvané ready made spoločnosti. To sú také spoločnosti, ktoré nikdy nevyvíjali žiadnu činnosť. Nemajú žiadne záväzky, majú splatené základné imanie a sú zapísané na Živnostenskom registri, Obchodnom registri a registrované sú aj na Daňovom úrade.

Načo teda boli zakladané? Čisto za účelom predaja klientovi. Akú to má výhodu oproti zakladaniu novej spoločnosti? Čas. Založenie novej spoločnosti trvá prinajlepšom týždeň. Kúpou ready made spoločnosti sa okamžite stávate konateľom a môžete podnikať. Zápis zmien do Obchodného registra má len potvrdzujúci účinok.

Zdroj obrázka:

Autor: Flamingo Images / Shutterstock.com