Poznáte výhody virtuálnych serverov?

Nemáte radi obmedzenia? Hnevá vás, keď na krásnej rovnej ceste je povolená iba 60-ka, hoci pokojne by mohla byť aspoň 90-ka? Hnevá vás, keď si v super akcii môžete kúpiť iba obmedzený počet kusov? Neznášate, keď vás obmedzuje webhosting a vaša stránka, aplikácia či e-shop ide pomalšie ako smútočný sprievod? Vymeňte svoj starý webhosting za virtuálny server a užívajte si slobodu.

Aké výhody ponúka virtuálny server?

Porovnávať virtuálny server (VPS – virtuálny privátny server) s webhostingom, je ako porovnávať auto s autobusom. Prečo? Pretože, keď si prenajímate webhosting, dostanete to, čo vám niekto ponúkne a ešte sa musíte deliť o priestor s ostatnými používateľmi, presne ako v autobuse. No, keď si prenajmete virtuálny server, dostanete priestor, kde si budete môcť nainštalovať a nastaviť všetko podľa seba, pretože dostanete právo ROOTa. Dokonca si ho budete môcť vylepšiť aj hardvérovo, sami ste sebe pánom. Pozrite si grafické porovnanie webhostingu s virtuálnym serverom a dozviete sa viac.

Pre koho je to najlepšia voľba?

Hoci na jednom fyzickom serveri beží viac virtuálnych serverov naraz, aj tak sa každý VPS správa ako jedinečný server, takže má vyššiu výkonnosť ako webhosting, a teda je vhodný pre tých, ktorí majú na svojej stránke vysoký traffic – e-shopy, webové stránky či náročnejšie aplikácie. Ale pozor, virtuálny server nie je pre každého – keďže ste zodpovedný za jeho chod vy sami, VPS si vyžaduje aj vyššie technické znalosti, no oplatí vám to tým, že si ho môžete prispôsobiť na obraz svoj.

Je VPS bezpečný?

Virtuálny server je obecne bezpečnejší ako webhosting, no opäť záleží na vás, ako si ho zabezpečíte vy sami – možností zabezpečenia máte viac ako pri webhostingu. Keď si bezpečnosť nastavíte správne, hrozieb sa už nebudete báť. Chcete byť pánom svojho hradu? Vyberte si z ponuky virtuálnych serverov od spoločnosti Exohosting, vyberte si operačný systém Debian alebo CentOS a užite si slobodu.