Podlahové značenie: Prečo je tak dôležité a aké prináša benefity?

Počuli ste už niekedy o podlahovom značení? V súčasnej dobe sa totiž o ňom nehovorí tak často, ako by sa možno malo. Práve preto vám chceme priblížiť, aké benefity táto služba vôbec prináša a prečo sa ju oplatí zarezervovať.

V súčasnej dobe sa služby súvisiace s podlahovým značením realizujú hlavne vo väčších priemyselných podnikoch, prípadne obchodných reťazcoch. Podlahové značenie má obrovský význam vo viacerých smeroch. Nejde totiž len o estetickú funkciu a stránku dizajnu, ale najmä sa prihliada na tie praktické vlastnosti podlahového značenia, ktorých teda rozhodne nie je málo.

Zvýšenie bezpečnosti

Čo sa týka značenia podláh, význam má najmä v bezpečnosti. Celý proces spočíva v tom, že sa na podlahu lepia špeciálne pásky, prípadne znaky. Tie majú význam v tom, že zabraňujú pošmyknutiu zamestnancov a zákazníkov. Zároveň však poukazujú na rôzne smery, jednotlivé pracoviská alebo miesta, ktoré slúžia na uloženie paliet a tovaru. Pásky tiež poukazujú na smer k únikovému východu alebo k hasiacemu prístroju, v prípade, že by začalo náhodou horieť. Vo veľkých podnikoch sa totiž vyzná oveľa ťažšie a v prípade neočakávanej situácie je to o to horšie.

Estetická funkcia

Áno, je pravdou, že značenie podláh má aj svoju estetickú funkciu a pridáva na dizajne. Jednotlivé pásky sú totiž v rôznych farbách a je len na vás, aké si vyberiete do vášho podniku. Odporúčame však vyberať podľa kľúčových farieb vašej firmy. Ak také nemáte, nevadí, v ponuke sú aj neutrálne farby, ktorými nič nepokazíte. Nezabúdajte však na to, že na značenie podláh budete potrebovať spoľahlivého partnera. Odporúčame spoločnosť Jaclean, ktorá sa venuje značeniu podláh viac ako 16 rokov. Vyniká tiež profesionálnym prístupom a kvalifikovanými zamestnancami.