Považuje vás okolie za atraktívnych? Zistite to!

Existuje niekoľko znakov, ktoré určite poznáte aj vy v prípade, že vás okolie považuje za príťažlivých. Jedny si všimnete bez väčšej námahy, na iné sa musíte pozorne zamerať. Ľahko tak prídete na to, čo si o vás myslí rovnaké alebo opačné pohlavie bez toho, aby boli potrebné slová.

Málokedy dostávate komplimenty

Znie to možno paradoxne, no je to pravda. Zažili ste už situáciu, kedy ste si kúpili najsexy pánsku košeľu či dámske tričko alebo top, ktorý vám dokonale sedel, cítili ste sa 100% sebavedomo, no nedostali ste takmer žiadnu pochvalu? Presne to je jeden zo znakov atraktivity pre okolie. Ľudia sú totiž presvedčení, že komplimenty dostávate tak často, až je to otravné. Myslia si, že vás irituje, ak vám to neustále pripomína každý druhý človek. Preto radšej zostávajú ticho a len očkom sledujú.

Cudzí ľudia sa s vami pokúšajú získať očný kontakt

Ste na obede, čakáte na známeho v meste alebo sa na párty s niekým rozprávate a zahliadnete osobu, ktorá sa na vás díva. Pri stretnutí pohľadov môže skloniť zrak a po chvíli ho opäť zodvihnúť vašim smerom. Znak! Ak neodvrátite pozornosť a usmejete sa, dávate najavo opätovaný záujem. Je to rýchla interakcia, ktorá môže byť dvojsečnou zbraňou najmä vtedy, ak neviete ako reagovať.

Nadvihnuté obočie

Reč tela sa väčšinou nedá oblafnúť. Zdvihnuté obočie druhej osoby vo vašej prítomnosti je toho dôkazom. Tento znak si musíte všímať veľmi pozorne. Je to spôsob, akým človek dáva najavo priateľský prístup, no zároveň ide o podvedomý pokus viac otvoriť oči a lepšie vidieť objekt záujmu.

Poloha nôh smerom k vám

Opäť hovorí telo. Pri prvom dojme si všímame hlavne vrchnú časť tela, tvár, úsmev, oblečenie, ako ladí farebné pánske tričko s jeho očami, akú siluetu vykresľuje strih dámskej blúzky jej telu. Je ťažké sa počas prvých minút zamerať na nohy, pokiaľ na nich naschvál neupriamite pozornosť. Teraz keď už túto informáciu poznáte, môžete aj podľa smerovania chodidiel druhej osoby vašim smerom (spolu s pohľadom na vás) zistiť jeho/jej záujem.

Opačné pohlavie sa začne upravovať

Hneď ako sa stretnú vaše pohľady, má opačné pohlavie tendenciu upraviť svoj výzor. Odhrnúť vlasy, stiahnuť nižšie tričko. Nie vždy si to ale človek uvedomuje, často to urobí ako automatickú reakciu.