Porovnávajte a ušetrite

Na poistení dokážete veľa získať, ale aj skutočne veľa prerobiť. Aby ste vybrali to najlepšie poistenie pre vás, musíte porovnávať.

S kúpou nového, prípadne jazdeného auta je spojené vybavovanie poistenia. V prvom rade je to PZP, teda povinné zmluvné poistenie, jednoducho zákonná poistka. Ako vyplýva z jej názvu, ide o poistku povinnú, ktorá je daná zákonom a bez nej auto neprihlásite na dopravnom inšpektoráte. Zákonné poistenie kryje škody na cudzom vozidle alebo predmete, ktorý vašou činnosťou poškodíte. Ak teda pri manévrovaní v úzkych uličkách oškriete cudzie auto, namiesto toho, aby ste museli škodu platiť poškodenému vy z vlastného vrecka, bude zaplatená z vášho PZP. Zákonná poistka na auto však nehradí škody, ktoré vzniknú na vašom vozidle. Na to slúži havarijné poistenie. Je zrejmé, že poistky sú naozaj výhodné veci, ale aj pri nich existujú výhodnejšie a menej výhodné ponuky.

Rýchle a prehľadné porovnanie

Porovnávanie vecí ako poistky nie je práve najjednoduchšia činnosť. Ak by ste mali oslovovať každú poisťovňu jednu po druhej, vždy vypĺňať desiatky údajov o vás a vašom vozidle, pri tretej poisťovni by ste to pravdepodobne vzdali. Rýchle a jednoduché riešenie ponúka onlinePorovnanie. Ide o porovnávací portál nezávislej maklérskej spoločnosti insuria consulting. Hlavným cieľom portálu je umožniť ľuďom rýchlo a jednoducho získať prehľad o vybraných druhoch poistenia, ale aj poradenské služby v oblasti poistenia a sprostredkovanie uzatvorenia poistenia cez internet. Vyberiete si o ktoré poistenie máte záujem, či už havarijné poistenie alebo PZP, vyplníte niekoľko základných údajov potrebných pre výpočet výšky poistenia a už si len vyberiete z prehľadného zoznamu jednotlivých poisťovní na základe ceny a poskytovaných služieb. Hlavnou výhodou je prehľadnosť, kedy v jednom rade vidíte ponuky všetkých poisťovní, a tak bude váš výber skutočne jednoduchý. Po zobrazení tohto prehľadu je dosť možné, že budete mať záujem o zrušenie PZP, nakoľko nájdete výhodnejšiu ponuku. Tak nečakajte, porovnávajte!