Recenzia systému Atomer

Pred nedávnom nás čitateľ oslovil so záujmom o recenziu systému Atomer, ktorý slúži na vytvorenie a prevádzku eshopu. Podnikanie cez internet je stále populárnejšie a väčšina firiem rozširuje predaj aj do virtuálneho sveta. V skratke povedané, kto dnes nie je na internete prichádza o tisícky zákazníkov denne. Internet má dnes drvivá väčšina ľudí, a tí v záujme ušetrenia času stráveného v nákupných centrách uprednostnia nákup cez intrnet priamo z eshopu materského predajcu. Väčšina spoločností si svoje eshopy nechávajú vytvoriť na mieru priamo u profesionálnych webových štúdií, ktoré si za vytvorenie neraz pýtajú horibilné čiastky, ktoré si menšie obchodíky nemôžu dovoliť. Preto prinášame tip na unikátne riešenie pre malé a stredné spoločnosti  – systém na tvorbu eshopov Atomer. Len za 3,99 € budete môcť využívať profesionálny systém, vďaka ktorému sa budete môcť pochváliť parádnym eshopom.

Snímka obrazovky 2013-10-14 o 16.23.13

Hlavné výhody systému

  1. V prvom rade sa vrátim k cene. Za 3,99 € nenájdete lepšie základné riešenie pre váš eshop.
  2. Nemenej dôležitou devízou je fakt, že eshop vytvoríte behom 1 minúty bez toho, aby ste museli poznať programovacie jazyky alebo mať iné odborné znalosti. Samotná administrácia a celkovo systém zvládne ovladáť každý, bez ohľadu na vek alebo pohlavie.
  3. Ďalšie doplnky si budete môcť dokúpiť v rámci kreditového systému. Laickejšie povedané, platíš vždy len za to, čo aktuálne používaš. Samotný výber doplnkov je veľmi široký a so systémom sa dá veľmi dobre pohrať a vyladiť ho presne podľa potrieb.
  4. Veľkou vyhodou je možnosť použitia preddefinovaných css šablón s profesionálnych vzhľadom. Jednotlivé šablóny sa ľahko upravujú priamo v administrácii. Atomer.sk taktiež ponúka aj vytvorenie jedinečného vzhľadu, ktorým sa odlíšite od konkurekcie a môžete zvýšiť konverzný pomer.
  5. Systém podporuje rôzne platobné brány (TatraPay, TrustPay, Uniplatba, SporoPay,…) a zákazníci budú môcť využiť okrem klasickej platby kartou (debetnou/kreditnou) aj platbu prostredníctvom obľúbenej internetovej peňaženky – PayPal.com.

Systém disponuje veĺkým množstvom funckií, o ktorých by som mohol písať. Osobne si myslím, že najlepším riešením bude, keď si vyskúšate  samotný systém samy a spoznáte jeho výhody a nevýhody. Aktuálne je možné zdarma vyskúšať a testovať Atomer po dobu 30 dní a následne sa rozhodnúť. Vďaka testovaniu zistíte, či sa Vám systém oplatí predplatiť.

Vlastné postrehy z testovania systému Atomer

Odtestovať systém môže každý, je to veľmi jednoduché. Stačí vyplniť tento formulár (klikni).

Snímka obrazovky 2013-10-16 o 21.34.29

 

 

 

 

 

 

Po vyplnení formulára sa Vám zobrazia údaje k administrácií a link na váš testovací eshop. Po rozkliknutí linku môžete vidieť jednoduchý a prehľadný templat.

Snímka obrazovky 2013-10-16 o 21.38.56

 

 

 

 

 

 

 

Výhodou je predpripravená štruktúra podstránok, ktoré je možné efektívne editovať prostredníctvom administrácie, kde nájdete vzorovo vyplnené podstránky. Laicky ocenia najmä klasický intuitívny editor pripomínajúci word.

Snímka obrazovky 2013-10-16 o 21.41.53

 

 

 

 

 

 

Ako ste si už na screene mohli všimnúť, tvorcovia mysleli aj na zabezpečenie stránky a seo (optimalizáciu pre vyhľadávače). V sekcií „seo“ je možné upraviť názov (title) stránky, popis stránky (zobrazujúci sa pod názvom stránky vo vyhľadávaní – po zaindexovaní robotom). Samozrejmosťou sú aj „seo friendly URL“, laicky povedané ľahko zapamätaľné URL (tj. namiesto tvojeshop.tld/index.php?1239865 bude vaša URL vyzerať nasledovne tvojeshop.tld/vzorova-podstranka/).

Z môjho pohľadu veľkou devízou je možnosť zdokonalovania systému rôznymi hotovými pluginmi, ktoré Vám umožnia z obyčajného eshopu spraviť nadupaný stroj na peniaze. Možností je skutočne veľa, stačí sa z eshopom pohrať.

Snímka obrazovky 2013-10-16 o 21.53.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V sekcií eshop nájdete kompletne všetko potrebné na prevádzku. Zaujmú Vás štatistiky a hlavne komplexné prehľady objednávok, elegantné riešenie vernostného programu, možnosť spravovať jednotlivé sekcie a ďalšie vymoženosti, ktoré uľahčia správu vášho eshopu.

Snímka obrazovky 2013-10-16 o 22.00.03

 

 

 

 

 

 

 

 

Na záver by som povedal len jedno. Choďte a vyskúšajte si systém samy. Len odtestovaním zistíte, či Vám systém vyhovuje alebo nie. Rád by som popísal aj jednotlivé časti a ich výhody, ale to čo sa na systéme páči mne, sa nemusí páčiť Vám. Osobne systém hodnotím kladne a za 4 € mesačne je ideánou variantou pre váš eshop.