Dovolenka v Tatrách vám vynahradí dovolenku pri mori

Tento rok sa mnoho Slovákov rozhodlo ostať na Slovensku a užívať si dovolenku doma. Prečo by aj nie. Veď situácia vo svete je čoraz horšia a riskovať to, že sa z dovolenky nemusíme vrátiť, nechce veľa ľudí.

Nájsť dovolenkové stredisko na Slovensku nie je také problematické. Tí, ktorí majú radi vodu, určite navštívia prírodné jazerá alebo aquaparky, ktorých je na Slovensku množstvo. Pre milovníkov prírody sú atraktívnejšie horské lokality s peknými hotelmi v blízkosti lesa.

Ak máte najradšej prírodu, vynechať dovolenku vo Vysokých Tatrách by ste určite nemali. Nájsť ale voľné ubytovanie v hoteli bude pravdepodobne obtiažnejšie ako sa vám zdá. Tie najlukratívnejšie izby v hoteloch sú už obsadené. Predsa len keď budete hľadať, určite sa vám podarí nájsť nejaké voľné izby za primerané ceny.  Ak ale chcete spojiť wellness pobyt s pobytom v Tatrách, bude pre vás najvýhodnejší práve Sliezsky dom. Sliezsky dom považujeme za najluxusnejší wellness hotel vo Vysokých Tatrách a právom patrí medzi špičku obľúbených hotelov v Tatrách. Pre lepšiu lokalizáciu Sliezskeho domu vás navedieme na Velickú dolinu pod úpätie Gerlachovského štítu. Kto z vás by nechcel bývať pod najväčším vrchom na Slovensku?

Vysoké Tatry vám okrem pekného ubytovania poskytujú prekrásnu okolitú prírodu s krásnymi výhľadmi. Ak viete, že nezvládnete náročné turistiky, skúste niečo ľahšie. Odporúčame Ostrvu, Popradské pleso, Hrebienok, Hincovo pleso alebo Predné Solisko. Pre tých najnáročnejších odporúčame výstup na Gerlach, ktorý bez prítomnosti vysokohorského vodcu určite neabsolvujete. Nevedie tam totižto žiaden turistický chodník.

Dovolenku pri mori vám vynahradí dovolenka v Tatrách. Prinajhoršom môžete skočiť na relaxáciu aj do blízkych dvoch najznámejších aquaparkoch  – Tatralandia a Aquacity Poprad. Alebo skúste Vrbov a Bešeňovú.