Recept na mladosť pleti

Ktorá žena by nechcela aj po štyridsiatke mať pleť pružnú, sviežu a krásnu? Nemusíte podstupovať rôzne zákroky estetických kliník, stačí sa o svoju pleť dobre starať zvnútra i zvonka. Základom je pravidelné čistenie, dôsledná hydratácia, zdravý životný štýl.

xstarnouci-png-pagespeed-ic-ar7o6f7acs

Keď hovoríme o zdravom životnom štýle, s ním sa spája aj používanie zdravých kozmetických prípravkov. Zanášanie pleti množstvom chémie nie je veľmi dobrým základom pre to, aby ostala krásna aj vo vyššom veku. Čím viac námahy pleť podstupuje, tým väčšmi sa to na nej neskôr odrazí. Preto ju správna starostlivosť môže doslova zachrániť. Skvele pri tom pomáha bio kozmetika, kvôli svojmu prírodnému zloženiu. Samozrejme, je nutné, aby šlo pošta o kvalitnú kozmetiku pripravenú naozaj bez použitia akýchkoľvek konzervantov či syntetických látok. Príroda ukrýva mnoho zázrakov, ktoré majú na pleť naozaj rovnako silné účinky, ako kozmetika pozostávajúca z množstva syntetických zložiek. No a vaša pleť z nich môžete ťažiť, stačí si dať záležať a vybrať si dobrého výrobcu, ako aj distribútora. O kvalite svedčia seriózne certifikáty, ktorými sa dané firmy môžu pochváliť. Nikdy nekupujte od neovereného výrobcu, nie je bio ako bio. A keďže prírodná kozmetika čosi stojí, mohlo by vás mrzieť, že ste si kúpili neúčinný produkt.

Krásnym príkladom účinnej bio kozmetiky je rastlinný olej na tvár. Či už je to olivový, kokosový, marhuľový, alebo potom vysoko účinný arganový alebo dokonca opunciový olej, použitie týchto prírodných pomocníkov sa nie náhodou stáva veľmi populárnym. Každý má svoje prednosti, konzistenciu a spôsoby použitia. Olivový je napríklad skvelým pomocníkom na odlíčenie pleti, takisto kokosový, avšak nie vždy sú vhodné na aknóznu a mastnú pleť. Na tú sa potom viac hodia oleje zo série takzvaných suchých olejov, s vysokým obsahom vitamínu E, vyšších mastných kyselín a skvalenu. Můžete to poslat přes psč brno.

Arganový olej na vrásky, opunciový olej s ešte vyšším obsahom vitamínov už nazývajú aj prírodným botoxom. Čím vyšší obsah vitamínov, tým lepšie účinky na starnúcu, dehydrovanú a vráskavú pleť. Pozor však, ak sa do boja so starnutím pleti pustíte príliš neskoro, žiaden prírodný ani chemický zázrak už nepomôže. Prírodné oleje treba používať dlhodobo a pleti venovať dostatočnú pozornosť už v mladosti. Hoci opunciový olej, ktorý sa považuje za najúčinnejší prírodný prostriedok v boji proti vráskam dokáže vyhladiť aj už existujúce vrásky, nemožno od neho čakať, že postaví na nohy zničenú a zostarnutú pleť, ktorú ste dlhé roky zanedbávali. Pozor teda na slnko, na nedostatočný pitný režim a tiež na nočné hýrenie a alkohol!