Sedačky je dominantou obývačku. Ako ju vybrať?

Čo si všimnete ako prvé, keď vojdete do obývačky? Ak nevkročíte do obývacej izby Hugha Hefnera, kde je plno polonahých žien, tak to budú s najväčšou pravdepodobnosťou dominantné sedacie súpravy, kam sa pozriete najskôr. Aj preto by ste výber sedačky nemali vôbec podceniť. Na čo by ste si pri jej kúpe mali dávať najväčší pozor, aby to bol pre vás zásah do čierneho? V prvom rade sa vám sedačka musí páčiť, pretože ide o investíciu na niekoľko rokov a sadať si dlhé roky na niečo, čo sa vám nepáči a kúpili ste si iba preto, že to bolo v zľave, nie je správne. A čo ďalej?

shutterstock_226872184

Vyberte si sedačku správnych rozmerov

Nielen, že si musíte odmerať, či sa vám sedačka do izby zmestí a prepchá sa vám cez vchodové dvere, to je samozrejmosť, ale musíte veľkosť gauču prispôsobiť veľkosti izby. Ako? Keď máte malú miestnosť, aby ste ju opticky nezmenšili, vyberte jednoduchý gauč s čistými líniami a nie žiadneho obra. V prípade, že máte skutočne veľkú izbu, pokojne si doprajte aj priestranné sedačky v tvare U, na ktoré si pokojne sadne aj celé futbalové mužstvo aj s trénermi.

Sedačku si vyskúšajte

Je dôležité, aby ste si sedačku otestovali ešte predtým, ako si ju kúpite. Ale pozor, urobte to veľmi dôsledne. Nestačí, že si tam iba decentne sadnete na 10 sekúnd a poviete „beriem“. Otestujte ju tak isto, ako ju budete používať doma – ľahnite si na ňu, skontrolujte tvrdosť matracov, to, či je sedačka v správnej výške a zamerajte sa na všetko, čo by vám mohlo po pár týždňoch používania začať prekážať. No a čo, že sa na vás predavač pozerá ako na blázna, ide predsa o nemalú investíciu.

Látkové či kožené sedačky

Každá sedačka má svoje pre a proti. Napríklad ak dáte kožené rohové sedačky k radiátoru, koža vám môže popraskať. Ak máte domáce zvieratá, ich srsť spoločne s červotočmi budú mať svoje útočisko na látkových sedačkách. Preto je dôležité zohľadniť to, či máte deti, zvieratá a aj to, na akom mieste bude váš gauč umiestnený. Na základe toho zistíte, či je pre vás lepší látková alebo kožená sedačka.