Skúste jarnú detoxikačnú kúru

Prišla jar, všetko ožíva, počasie láka von a vy sa stále cítite unavený a máte zdravotné problémy ako plynatosť, hnačku, bolesti hlavy či brucha? S veľkou pravdepodobnosťou sa vaše telo bráni proti zvýšenému množstvu toxínov vo vašom tele, a tak nastal ideálny čas na jarnú detoxikačnú kúru. Čo všetko by ste mali urobiť preto, aby ste boli úspešný a vaše telo sa konečne cítilo svieže ako jarné počasie?

shutterstock_185978639

Čo musíte dodržať

Jasné, nemusíte dodržať nič, no ak chcete, aby váš jarný detox prebehol úspešne, toto by ste mali splniť. Základom je zdvojnásobiť odporúčaný denný príjem vlákniny. Ten odborníci na stravovanie stanovili približne na 30 gramov denne, ak chcete, aby vaša detoxikácia bola úspešná, mali by ste zjesť aspoň 60 gramov vlákniny denne. Nie je to nič náročné, je to približne 7 kusov ovocia či zeleniny denne. Ale nemusíte sa obávať, že ovocie a zelenina bbude to jediné, čo môžete jesť. Pokojne si môžete uvariť hnedú ryžu, rybu naprírodno, jesť ovsené vločky či celozrnné špagety. Vašu stravu môžete osviežiť aj doplnkami výživy, ktoré pomáhajú detoxikovať ako spirulina či chlorella.

Čomu sa vyhnite

Sladené vody sú zlo aj mimo detoxu, no počas neho to je hotové peklo. Na ne by ste nemali ani pomyslieť, nahraďte ich čistou vodou. Pokojne môžete denne vypiť aj viac ako 3,5 litra vody. Voda vám pomôže s prečistením hrubého čreva, v ktorom je najviac toxínov. Okrem toho by ste sa mali vyvarovať aj určitým jedlám, ako sú sladkosti, vysmážané jedlá, ale aj alkoholické nápoje. Nahraďte ich potravinami s vysokým obsahom antoxidantov ako brokolica, ovocie acai či mrkva.

Športujte

Ak chcete detox umocniť a pomôcť telu, je veľmi dôležité, aby ste športovali. Je jedno, či budete behať, cvičiť v posilňovni alebo sa pôjdete vyskákať na zumbu. Dôležité je, aby ste mali zvýšenú telesnú aktivitu, ktorá sa postará o vyplavenie toxínov aj z vašej pokožky. Ak vydržíte minimálne dva týždne, počas ktorých by mal detox trvať, pocítite zásadný rozdiel.