Vidiecky štýl vás rozhodne očarí

Dnes už známe „ukáž mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si“ sa dá uplatniť takmer na všetko. Pokojne by ste mohli povedať: „Ukáž mi tvoj byt a ja ti poviem, kto si.“ Presne tak, domov dokáže prezradiť o nás oveľa viac, ako by sme si mysleli. Dôležité je však to, aby ste sa tu cítili príjemne. Aby domov nebolo iba slovom, ale skutočným miestom, kde sa cítite dobre, útulne a hlavne doma. A práve vidiecky štýl je z tých dnešných trendov najpríjemnejší a najdomáckejší. Ako to vyzerá v praxi?

shutterstock_103884701

Vidiecky štýl v obývacej izbe

Vidieckemu štýlu dominujú prírodné, pastelové alebo neutrálne farby. Najčastejšie sa môžete stretnúť s kombináciou bielej alebo sivej farby s prírodným drevom. Napríklad doska jedálenského stola je prírodná a nohy sú natreté bielou farbou. Typickým znakom vidieckeho štýlu je aj veľa svetla v izbe, drevená podlaha s ovčími rúnami, prútené košíky, kvetované vzory a veľa bielej či krémovej. Hľadáte obývacie steny, ktoré sadnú do vidieckeho štýlu? Zabudnite na moderný laminát, opäť sa zamerajte na drevené výrobky.

Spálňa vo vidieckom štýle

Do spálne vo vidieckom štýle sa dokonale hodí posteľ s čiernym kovovým rámom, ale ani drevo nebude krokom vedľa. Farebne platí opäť to, čo pri obývačke – svetlé farby – svetlá ružová, jemná sivá, biela alebo krémová. Celkový vzhľad určite rozžiaria vintage nočné stolíky a veľa kvetov. Dajte si špeciálne záležať na obliečkach, v tejto kombinácii vyniknú kvetované alebo červeno-biele bodkované obliečky. Opäť je dobré, keď je miestnosť plná svetla a neskrýva sa ťažkými závesmi. Pre domovy v tomto štýle je typická ľahkosť, sviežosť a vzdušnosť.

Vidiecky štýl si na svoju stranu získava stále viac a viac obľúbencov. Niet sa čomu diviť, tento jednoduchý, jemný až nevinný štýl dokáže vyvolať príjemnú atmosféru, že sa budete cítiť doma kdekoľvek, kde narazíte na zariadenie inšpirované týmto bývaním. Nebojte sa toho a skúste ho aj vy doma.