Ak ste dlhodobo vystavený hluku, prináša to so sebou aj zdravotné riziká a nie úplne zanedbateľné – trvalé poškodenie sluchu či problémy so srdcovo-cievnou činnosťou. O to viac je to nebezpečné, ak vás tento hluk vyrušuje vo vašom domove a neprestane ani počas noci. Príčin môže byť viac – neďaleká fabrika, ktorá ide v nepretržitej prevádzke, rušná cesta pod oknami alebo stavba obchodného domu, ktorá napreduje aj v noci. Čo robiť v takom prípade, že hluk je neudržateľný a ani zákon vám nedokáže pomôcť?
Riešením je zvuková izolácia
Chcete vedieť ako odhlučniť stenu? Zabudnite na neestetické kartóny z vajíčok či svojpomocné odhlučňovanie, ak sa chcete zbaviť hluku raz a navždy, obráťte sa na odborníkov z Potichu.sk. Máte na výber dva spôsoby odhlučnenia – kontaktným a bezkontaktným systémom. Ktorý je pre vás výhodnejší? Ak vás trápi nadmerný hluk, bezkontaktný systém ho dokáže znížiť až o 80 %. Samozrejme, že je hrubší ako kontaktný systém. Bezkontaktný je hrubý do 10 cm a kontaktný systém, ktorý odstraňuje bežný hluk od susedov, má hrúbku okolo 4,5 cm.
Je na vás, čo sa rozhodnete odhlučniť
Mnoho ľudí sa obáva toho, že ak sa raz rozhodnú pre odhlučnenie stropu, budú si musieť nechať odhlučniť celý byt. Je však iba na vás, či sa rozhodnete pre južnú stenu, z ktorej ide hluk z cesty, pre podlahu, aby ste vašim dupotaním nevyrušovali susedov pod vami alebo pre strop, kvôli írskym tanečníkom, ktorí tam nacvičujú svoj tanec. Samozrejme, že si pokojne môžete nechať odhlučniť celý byt, ak chcete.
Aké materiály sa používajú
Zaujíma vás, aké materiály sa používajú pri zvukovej izolácii? Najčastejšie sú to špeciálne zvukovo-izolačné dosky ako Wolf či Gecon, fólie a penové podklady. Keď sa rozhodnete pre zvukovú izoláciu od Potichu.sk, budete mať taký pokoj, že aj vaše sedacie vaky pre vás budú miestom, kde dokážete zaspať po nedeľnom obede.