Využite negatívne udalosti na vaše posilnenie

teamwork-1-1237610-mStala sa vám nepríjemná udalosť, zasahujúca do vášho osobného a profesionálneho života? Takéto chvíle zrejme postihli v živote už každého, rozdielne však je vždy to, ako sa s týmito negatívnymi udalosťami prinášajúcimi smútok a rozčarovanie vyrovnáme. Pokiaľ sa dokážeme cez ne preniesť, poučiť sa, niečo zmeniť, tak môžme výrazne zmeniť aj náš život. Sme totiž silnejší než kedykoľvek predtým.

Posilnenie psychiky

Po chvíľach, kedy je ,,všetko nanič,“ väčšinou dospejeme do stavu, kedy nám je doslova aj všetko jedno. Tento chvíľkový stav môže prerásť do dvoch ciest – úplnej straty záujmu o naše doterajšie záujmy a pokles ducha, alebo do druhej, lepšej cesty, v podobe ešte väčšieho nasmerovania našej energie do tých správnych vecí. Zároveň sme odolnejší voči nátlaku, či výpadom iných ľudí – netrápia nás ich nadávky na nás, len sa cez ne prenesieme a neriešime žiadne nepodstatné zbytočnosti.

Širší pohľad na život

Po tom, ako niečo stratíme, zrazu objavíme krásu ostatných vecí. Zistíme, že sú okolo nás ľudia, ktorí nás majú skutočne radi a preto sa oplatí investovať energiu do našich vzájomných vzťahov. Ak ste už naozaj silnejší a prenesený cez nepríjemnú udalosť, tak si nájdite niečo, na čo sa budete reálne zameriavať – napríklad choďte každý deň behať alebo začnite čítať knihy.

Sústreďte sa na podstatné veci

Najlepším liekom pri prekonávaní nepríjemnej udalosti je neustála aktivita. Nikdy si nedovoľte premýšľať nad tým, čo bolo, radšej uprite energiu do prítomnosti a budúcnosti. Neustále majte aktivitu, pričom tou najlepšou je práca – vtedy sa musíte naozaj stopercentne koncentrovať na to, čo aktuálne robíte.

Veríme, že sa aj vďaka nám začnete na nepríjemné udalosti vnímať inak. Každého nás zarmútia, dôležité však je, čo si z nich odnesiete do budúcnosti. Prajeme vám pri tom veľa šťastia.

Zdroj obrázku : http://www.sxc.hu/photo/1237610