Šance na úspech máme všetci rovnaké

Je však len na nás, či si ich zvýšime, alebo nie. Bežne sa stretávame s rôznymi ľuďmi. Niektorí majú sebavedomie na rozdávanie a ani zakopnutie na ulici pred očami iných ich nepresvedčí o opaku. Sú jednoducho takí, alebo tak vychovaní.

Sebavedomie má však nemalý vplyv často aj na to, akú prácu si nájdeme. Po škole hľadáme všetci, no často stroskotáme na našich vlastných predstavách. Iste, všetci chceme dobré zamestnanie, ktoré nás bude baviť. Veľkou prekážkou však býva najmä chýbajúca prax.

Už počas štúdia by ste sa teda mali zaujímať o oblasť, v ktorej by ste radi pracovali. Získate tak nielen plus pre zamestnávateľov, ale aj reálnu predstavu o tom, aký je skutočný rozdiel vo vedomostiach zo školy a v praxi. Niekde sú totiž rozdiely značné.

Nezamestnaných je veľa, no neraz majú aj zamestnávatelia problém nájsť kvalifikovaných pracovníkov. Zväčša ide o technické smery, ktorým by sme najmä pri voľbe vysokej školy mali dať prednosť. Ani vzdelanie však nie je zárukou, že svoju vysnívanú prácu aj naozaj získate. V boji s ostatnými uchádzačmi musíte zapojiť všetky svoje prednosti. Pomôcť môžu rôzne vlastnosti, ale aj vedomosti a skúsenosti.

Zamestnávateľov zaujímajú v neposlednom rade aj Vaše jazykové znalosti. Ak máte medzery, pomôže Vám kurz angličtiny. Jazykovú školu môžete absolvovať aj u nás, viac na empire-skola.sk.

Aj na pohovore musíte reprezentovať, oblek tak doplňte o kvalitné hodinky, tie kúpite aj online, a to výhodnejšie. Sebavedomie dodajú aj elegantné hodinky Festina.